• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yayla yasağı kalkacak ‘et fiyatları’ düşecek

Yayla yasağı kalkacak ‘et fiyatları’ düşecek

27.03.2018, 00:00

TÜDKİYEB Genel Başkanı Nihat Çelik, yayla yasağının kaldırılmasıyla ilgili, "Yasakların kaldırılmasıyla sadece et fiyatları düşmeyecek, hayvan sayısı da artacak" dedi. Küçükbaş hayvancılığın sürekli hareket halinde olan, gezen ve göçer bir nitelik taşıdığına dikkat çeken Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİ- YEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, yayla yasağı nedeniyle yetiştiricilerin hayvanlarını otlatmada birçok zorlukla karşılaştığını söyledi.

Çelik, yasakların kalması için ilk olarak İçişleri Bakanlığı ile irtibata geçtiklerini ifade ederek, Bakanlığın bu konuda gereken adımları attığını ve bu kapsamda valilere yaylalarda araştırma ve inceleme yapılması talimatı verildiğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ilkbahardan itibaren güvenlik sebebiyle uygulanan yaylalara çıkma yasağının kaldırılacağına dair açıklamaları olduğunu hatırlatan Çelik, ilkbaharın, koyun ve keçi yetiştiricileri için önemli olduğunu, yayla yasağının kalkmasıyla et fiyatlarının düşeceğini ifade etti.

Yayla yasağı kalkacak ‘et fiyatları’ düşecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.