• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Denizciler ikiye bölündü

Denizciler ikiye bölündü

27.03.2018, 23:32

’nda şimdiye dek biri Başkanı diğeriyse Meclis Başkanı olarak omuz omuza çalışan Kalkavan ve Kaptanoğlu bu seferki oda seçimlerinde 2 ayrı safta yer alıyor. Bu ikiliğin odaya bağlı tüm şubelerde 2 adaylı bir yarışı başlattığı öğrenildi

Nisan ayı ile birlikte başlayacak oda ve borsa seçimleri sürecinde çetin geçecek oda seçimlerinden biri de Deniz Ticaret Odası ve şubelerinde yaşanacak. Türkiye'de 'Denizcilik'te 2 büyük grup olan Kalkavan ve Kaptanoğlu isimleri Deniz Ticaret Odası seçimlerinde bu kez karşı karşıya geldi. Metin Kalkavan ve Cengiz Kaptanoğlu arasında uzun süredir Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Meclis Başkanlığı olarak devam eden birliktelik, bu dönemde önemli bir yarışa dönüştü. Metin Kalkavan adaylığını açıklarken, Meclis Başkanı Cengiz Kaptanoğlu da adaylığını açıklayan Kıran Holding'in kurmaylarından, Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Tamer Kıran'ı destekleyeceğini belirtti. Bu çekişme şubelere de yansıdı.
Hemen hemen tüm şubelerde 2 adaylı bir seçim yarışı başladı.

MERAKLA BEKLENİYOR

Aralarında akrabalık bağı da olan iki grup arasında seçimin nasıl sonuçlanacağı merak konusu olurken, İzmir Şubesi'nde de Yusuf Öztürk, Metin Kalkavan'ın; diğer aday Gökalp Erim ise Kaptanoğlu'nun tarafında yer alacak. Özellikle son dönemde meclis toplantılarında Başkan Yusuf Öztürk ve Meclis Başkanı Geza Dologh arasında laf kavgasına kadar varan gerginlik de bu çekişmenin bir sonucu olarak değerlendiriliyor.

ÇEKİŞMELİ GEÇECEK

Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi'nin duayen isimlerinden Geza Dologh'un da Gökalp Erim tarafında yer alması seçimlerin çok çekişmeli geçeceği yorumlarını artırıyor. Diğer yandan Metin Kalkavan ve ekibi Deniz Ticaret Odası'na bağlı Antalya, İzmir, Bodrum, Fethiye, Marmaris, İskenderun, Karadeniz Ereğli ve Kocaeli şubelerinde, 8'de 8 yapmak için kolları sıvadıklarını belirtirken, diğer aday Türkiye'nin en önemli tersanelerinden birinin başında olan Tamer Kıran, bunun o kadar kolay olmadığını vurguluyor.

KADİR KEMALOĞLU

Denizciler ikiye bölündü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN