• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dar gelirliye ucuz et

Dar gelirliye ucuz et

10.04.2018, 00:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kıyma fiyatları 2 lira artmış" mesajının ardından harekete geçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın inisiyatif almasını istediği Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Gıda Komitesi dar gelirlinin daha ucuza et tüketmesi, sektöre daha fazla destek ve teşvik için kolları sıvadı. Komite, büyük işletmelerle küçük işletmelerin ortak çalışabileceği entegre bir model hazırlıyor. Komite, hayvancılık yapan 5-6 hayvanı olan aileleri bir araya getirecek teşvik modeli ile üretimi de artıracak. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, özellikle dar gelirli vatandaşların ucuz ve uygun fiyatlı ete rahatça ulaşması için bütün illerdeki Et ve Süt Kurumu satış noktalarına kıyma-kuşbaşı tedariki yaptıklarını söyledi.

HAZAL ATEŞ

Dar gelirliye ucuz et haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.