• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da büyük markaj

İTO’da büyük markaj

11.04.2018, 23:32

İzmir Ticaret Odası (İTO) komite seçimlerinde Başkan adayı Mahmut Özgener Oda'nın en belirleyici komiteleri olan İnşaat ve Otomotiv'de önemli bir avantaj yakaladı. Ancak Oda'da 3 komite var ki parçalı yapısı ve üye yoğunluğuyla şu anda adayların en fazla ilgi gösterdiği komitelerin başında geliyor. Gıda kapsamında bulunan 13 komite, Tekstil alanındaki 6 komite ve Mobilya alanındaki 4 komitede yaklaşık 50 meclis üyesinin oy kullanması bekleniyor. 175 üyeli mecliste önemli bir rakama ulaşan bu komiteler için nefes kesen bir mücadele yaşanıyor. Bu komitelerden önemli isimlerin her iki adayın listesinde bulunmasına kesin gözüyle bakılıyor.

LİSTEDE İLK SIRALARA

İTO'da Cumartesi günü gerçekleştirilecek yönetim kurulu seçimlerinde sular giderek ısınıyor. Başkan adayları Ekrem Demirtaş ve Mahmut Özgener kritik noktalardaki meclis üyelerine markaj uygulamaya başladı. İnşaat ve otomotivin ağırlığındaki mecliste gıda, tekstil ve mobilya ile ilgili komiteler belirleyici olacak. Bunlara mensup yaklaşık 50 meclis üyesinin ağırlığı nedeniyle adaylar bu komiteler üzerinde yoğunlaştı. Bu komitedeki üyelerin başkan adaylarının listelerinde önemli yerlere yazılabileceği yorumları yapılıyor.

COŞKUN BEŞOK SÜRPRİZİ

56. Komiteden Mahmut Özgener'e karşı seçimi kaybeden Coşkun Beşok, Emlak Komitesi'nde kurayla yeniden meclise girdi. Her iki adayın da 112 oy aldığı seçimlerde çekilen kura sonunda şans Coşkun Beşok'a güldü ve Ekrem Demirtaş'ın yanında yer alan Beşok yeniden meclise girmeyi başardı.

İZMİR'DEN 'DEMOKRASİ' VE 'DEĞİŞİM' DERSİ

İTO meslek komiteleri ve meclis üyelikleri seçiminde önemli bir başarıya imza atan İTO Başkan Adayı Mahmut Özgener yaptığı açıklamada, "İzmir yine bir demokrasi dersi veriyor, bir değişim mesajının altını da net bir şekilde çiziyor. Öncelikle İzmir halkına, bu halkın içinden çıkarak, ülkemize ve dünyaya her alanda ürünler ve hizmetler sunan tüm üyelerimize birer birer tebriklerimizi ve teşekkürlerimizi sunuyoruz" dedi.

FARKINI, KALİTESİNİ GÖSTERDİ

İzmir yine farkını ve kalitesini gösterdiğini ve özgür iradesiyle seçimlerini yaptığını vurgulayan Özgener şunları söyledi: "Olaysız, kavgasız, gürültüsüz ve coşkulu bir demokrasi şöleni yaşadık. Bu süreçte almamız gereken ilk ders İzmir insanının kalitesine, özgür iradesine, seçimlerine güvenmek. Çıkan sonuçlardan, meclis üyelerimizin değişim istediğini gördük. 'Ben' değil, 'biz' diyen bir anlayış istediklerini gösterdiler. Verilen mesajların net bir şekilde anlaşılması her türlü makam ve mevkiden önemlidir. İzmir'in iradesi üzerinden hesap yapmak yerine, o iradenin ortaya koyduğu talepleri dinlemek hepimizin birinci görevidir."

KADİR KEMAOĞLU

İTO’da büyük markaj haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN