• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’lerin kredi faizini üstlenecek

KOBİ’lerin kredi faizini KOSGEB üstlenecek

15.04.2018, 23:58

Başkanı Uzkurt, “Yeni dönemde ’lerin kullandığı kredinin faizini biz KOSGEB olarak belli bir puan üzerinden karşılayacağız. Birkaç ay içinde bunu yürürlüğe koymayı planlıyoruz” dedi

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Cevahir Uzkurt, "Yeni dönemde her bir KOBİ'nin, çerçevesini KOSGEB'in belirlediği ölçüde bankadan kredi kullanması halinde bu kredinin faizini biz KOSGEB olarak belli bir puan üzerinden karşılayacağız. Her bir KOBİ'mizin 100 bin liradan 500 bin liraya kadar bir kredi limiti olacak. Önümüzdeki birkaç ay içinde bunu yürürlüğe koymayı düşünüyoruz." dedi. Uzkurt, "KOBİ'lerin ölçeğini büyütme ve rekabetçi yapılarını artırmak adına da birtakım destek programları yürütmek istiyoruz. Bunların yanı sıra KOBİ'lerimizin yurt dışı pazarlara açılması için birtakım teşvikler vereceğiz" diye konuştu.

BANKA İLE ANLAŞARAK

Uzkurt şunları söyledi: "Hiçbir çağrıya çıkmaksızın yıl içinde KOBİ'miz ne zaman kullanırsa, kredisinin faizini biz banka ile anlaşarak otomatik olarak karşılayacağız. Her bir KOBİ'nin KOSGEB'den faizi karşılanmak üzere bir kredi limiti olacak."

5 MİLYON LİRA TEKNOLOJİ YARDIMI

KOSGEB Başkanı Uzkurt, açıkladıkları KOBİ Teknoyatırım Destek Programı kapsamında 5 milyon liraya kadar KOBİ'lere destek vereceklerini söyledi.
Uzkurt, "Bu üretilen teknolojik ürünlerin alıcısını bulmaları halinde bu KOBİ'leri öncelikli olarak destekleyeceğiz" dedi.

KOBİ’lerin kredi faizini KOSGEB üstlenecek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN