• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yeni dönemde İzmir’in sinerjisini artıracağız

Yeni dönemde İzmir’in sinerjisini artıracağız

15.04.2018, 23:42

Başkanı seçilerek yeni bir dönemi başlatan Özgener, “Üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla kentin sinerjisini artıracağız. Odamızı artık ortak kararlarla yönetip İzmir’i dünyada marka şehir haline getireceğiz” dedi

KADİR KEMALOĞLU

Tek aday olarak girdiği İzmir Ticaret Odası (İTO) yönetim kurulu seçimlerini kazanarak yeni bir dönemi başlatan Başkan Mahmut Özgener, hizmet dönemlerinde üniversiteler ile sivil toplum örgütlerinin birlikteliğini sağlayıp kentin sinerjisini artıracaklarını söyledi. Özgener, "Göreve geldiğimizde, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin STK'lar ile kenti geliştirecek yeni projelere imza atmasını sağlayacağız. Üniversitemizde düzenleyeceğimiz iletişim atölyeleri, uluslararası konferanslar ve ortak akıl çalışmalarıyla İzmir güç kazanacak" dedi.

BÖLGEYE YÖN VERECEK

Özgener, Yeni Asır'a ilk icraatının "birleştirici ve Oda'ya tüm karar süreçlerinde ortak hareket eden bir yönetim anlayışını getirmek" olacağını açıkladı. Özgener, "Artık bu bina; tüccarlarımızı, üyelerimizi her türlü risklerden, gelenekselci anlayış ve bireysellikten koruyan bir 'kale' olacak" görüşünü dile getirdi.
Özgener, "İzmir Eknomi Üniversitemizde sadece kentimize değil; bölgemize ve ülkemize yön verecek öğrenciler yetişecek. Sanayi ile işbirliğinin yanı sıra sivil toplum örgütleriyle de yeni projeler üretilecek. Ara eleman sıkıntısını çözmek için de üniversitemiz etkin rol oynayacak. Kentteki tüm aktörlerle her fırsatta bir araya gelerek doğacak sinerjinin toplumun tüm katmanlarına yayılmasını sağlayacağız" diye konuştu.

Oda seçimleri öncesinde kamuoyuna duyurdukları projeleri birer birer yaşama geçirerek hem İzmir'i hem de odayı uluslararası marka haline getireceklerini ifade eden Özgener, "İnovasyon üssünden gurme köylerine, atölye kentlerden veri bankalarının kurulmasına ve festivaller kenti olmaya kadar bir çok konuda projemizi başlatacağız" dedi.

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

"Değişimi Birlikte Başaralım, Geleceği Birlikte Yaratalım' sloganıyla yola çıktıklarını belirten Özgener, şunları söyledi: "Bu süreçte İTO yönetimlerinde görev almış ve yıllarca meclis üyeliği yapmış çok deneyimli isimlerle birlik olduk. Bu deneyimli ekip hangi meslek komitesinin ne tür sıkıntıları olduğunu, meclis üyelerimizin beklentilerini, onların daha rekabetçi olabilmesi için nelerin yapılması gerektiğini çok iyi biliyor."

"AVRUPA'DA KENTİMİZİN AĞIRLIĞINI HİSSETTİRECEĞİZ"

İTO Başkanı Özgener yaşama geçirecekleri projeleri anlattı:

- Yaratacağımız inovasyonla, gençlerimizin ülkeyi ileri götürecek çalışmalar yapmasını sağlayacağız.
- Kemeraltı, Karşıyaka Çarşısı gibi özellikli alanlarımızdaki potansiyeli canlandırma gayretinde olacağız.
- Tüm KOBİ üretim atölyelerinin çağın şartlarına uygun bir şekilde, altyapı ve lojistik problemlerini çözerek Atölye Kentler oluşturacağız. Ayrıca ara eleman sıkıntısını çözmek için yüksekokullar ile işbirliği yapacak, üniversitemizin bu konuda etkin rol almasını sağlayacağız.
- Tüm Türkiye'ye hizmet verecek veri bankaları kuracağız. Uluslararası festivallere destek verecek, yeni projelerle de dünyanın önemli isimlerini kentimizde konuk edeceğiz. İzmir'i bir festivaller kenti haline getireceğiz.
- Sporu ve spor yoluyla eğitimi tüm kent halkına yaşatabilmek için bir dizi proje gerçekleştireceğiz.
- Dünyadaki ticaret odaları ile üyeleri arasındaki dijital entegrasyonu sağlayacağız.
- Çin'den Silikon Vadisi'ne kadar ticari ve kültürel ilişkilerimizi güçlendirecek, önemli Avrupa metropollerinde, Ortadoğu'nun önemli merkezlerinde İzmir'in varlığını ve imajını hissettireceğiz.

Yeni dönemde İzmir’in sinerjisini artıracağız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN