• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Memur-Sen’in gurur günü

Memur-Sen’in gurur günü

19.04.2018, 00:57

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi’nin yeni hizmet binası Memur-Sen Genel Başkanı ’ın katılımıyla açıldı. Eğitim- Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı , “Bugün bizim gurur günümüz. Bugünlere 1 sandalyeden geldik” dedi

NİDA ALADAĞ

Memur Sendikaları Konfederasyonu Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi'nin yeni hizmet binası ile Yedi Güzel Adam Kütüphanesi, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın katılımıyla açıldı. Başkan Ali Yalçın, "Slogan atmak kolay. Önemli olan sorunları alt alta sıralamak değil; çözümleri yan yana koyabilmek" dedi.
Yalçın, "26 yılı geride bırakan bir teşkilat olarak, Türkiye'nin en köklü sendikal hareketlerinden biriyiz. Birlerle başlayan yolculuğumuz Eğitim-Bir-Sen olarak 450 bini, Memur-Sen olarak 1 milyonu aşmış " diye konuştu.

15 TEMMUZ RUHU İLE

Milli sıfatıyla uyumlu, yerli değerlerle donanmış bir teşkilat olarak zirveden yeni ufuklara yürümeye devam ettiklerini kaydeden Yalçın, "Eğitim-Bir-Sen, bugüne kadar Türkiye'de milletin özünden çıkan örgütlenmeler içerisinde en büyük, en nitelikli olanıdır. Biz büyük bir davanın, ulvi bir gayenin adı ve adresiyiz. Heyecanımızı kaybetmeden, Türkiye'nin yeniden ruhunu keşfetmesine güç vererek, 15 Temmuz ruhuyla sendikal yürüyüşümüzü sürdüreceğiz" dedi.

"81 İLDE ZİRVEDEYİZ"

Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şube Başkanı Ali Musa Bina ise "Bugün bizim gurur günümüz. Bugünlere 1 sandalyeden geldik. Bu işe yeni başladığımızda ne yerimiz, ne yurdumuz, ne de paramız vardı. Bugün hamdolsun mülkü bize ait olan bir yerdeyiz" dedi. Bina, "Hak ve özgürlük mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz. 1990'lı yıllarda rahmetli Akif İnan hocamızın temelini attığı, 2000'li yıllarda Ahmet Gündoğdu başkanımızla yükselen, şu anki başkanımız Ali Yalçın'la 81 vilayette zirveye çıkan ve yeni hedeflere yelken açan sendikamız var" ifadelerini kullandı.

"HAYALLERİMİZ AYNI"

Memur-Sen'in yeni hizmet binasının hayırlara vesile olmasını dileyen AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül de, "Memur-Sen, bu ülkenin demokratikleşmesinde, bazı yasa ve kanunların çıkmasında hep yol gösterici oldu. Bu ülke için hayallerimiz aynı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, partiyi kurduğunda 'artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak' demişti. İzmir'de de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bunun ışığını alıyoruz. Birlikte daha güçlü olacağız" dedi.

Memur-Sen’in gurur günü haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN