• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çekiç pense üretiminden dünya devi markaya

İzeltaş Başkanı Yorgancılar, ’de 50 yıl önce kurulan İzeltaş’ın el aletleri üretiminin doğduğu ’ya ihracat yapar hale geldiğini belirterek, “Bugün İzeltaş’ın en büyük pazarı Almanya oldu” dedi

Çekiç pense üretiminden dünya devi markaya

28.04.2018, 00:00

İzeltaş, kuruluşunun 50'inci yılını çeşitli etkinliklerle kutluyor. Işıkkent'teki merkez fabrikada İzeltaş Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, İzeltaş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Akın Dalan, İzeltaş Genel Müdürü Haluk Akdemir ve Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yorgancılar basın mensupları ile bir araya geldi. İzeltaş'ın dünden bugüne gelişiminin ve hedeflerinin konuşulduğu toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı Yorgancılar, önemli konulara değindi.

'İĞNE YAPAMIYORDUK'

1968 yılında kurulan İzeltaş'ın bir başarı hikayesi olduğuna dikkat çeken Yorgancılar, "Kurulduğumuz yıllarda ülkemizde toplu iğne bile yapılmıyordu.
Türkiye bugün sanayi, turizm, ticaret ve tarımıyla başarıyı yakaladı. Artık Türkiye'ye yatırım yapan yabancı şirketler olduğu gibi Türkiye'den de yurtdışında şirket satın alan firmalar var" dedi. El aletleri üretiminin doğduğu ülkenin Almanya olduğuna ve İzeltaş'ın Almanya'ya ihracat yapar hale geldiğine dikkat çeken Yorgancılar, "Çelik haricinde her işlem kendi tesislerimizde yapılıyor. Mühendislik işlemlerinden paketleme işlemlerine kadar dışa bağımlılığı olmayan bir şirketiz. Bunu yapan Türk mühendisleri ve Türk işçileridir" diye konuştu. İzeltaş'ta 300 çeşit ürünle pazara girdiklerini belirten Ender Yorgancılar, "Bugün 4 bin çeşit ürün yapar hale geldik. Bu ürünler; otomotiv, inşaat, tarım, servis araç bakımı. 40 ülkeye ihracat yapıyoruz. 900 çalışan ile 3 fabrikada hizmet veriyoruz. Bu başarıya katkı veren unsurlardan bir de tüketicimiz. 82 ilde 156 bayimiz var. Perakendede 30 bin yere ulaşıyoruz" dedi.

'PEDAL HEP ÇEVRİLMELİ'

Yorgancılar, en büyük rakipleri olan Altaş firmasının yılbaşı itibariyle tüm makine ve isim haklarını satın aldıklarını belirterek, "Sektörde Avrupa'nın önemli aktörlerinden Alman el aletleri firması Gedore'nin Türkiye distribütörlüğünü de yürüteceğiz. Satışımızın yüzde 30'unu ihracata, yüzde 70'ini ise iç pazara gerçekleştiriyoruz. Sanayicilik bisiklete binmeye benziyor. Pedalı çevirmediğiniz zaman düşüyorsunuz. Kapasite artırımı ve yeni ürünlerle yatırımlarımız devam ediyor" dedi.

KADİR KEMALOĞLU

Çekiç pense üretiminden dünya devi markaya haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA