• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yatırım ve istihdam için #devam

Yatırım ve istihdam için #devam

13.05.2018, 22:52

İnşaat sektörünün, son 15 yılda yakalanan büyük ivme sayesinde Avrupa ile yarıştığını belirten Başkanı : Yeni dev yatırımlar ve istihdam için, büyüyen Türkiye için hep birlikte ‘devam’ diyoruz

FATİH ŞENDİL

İZKA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Azat Yeşil, inşaat sektörü ne kadar güçlenirse ülke ekonomisinin de o kadar dinamik olacağını ve büyümeye devam edeceğini söyledi. Yeşil, "İnşaat sektörünün 170'den fazla sektöre doğrudan ya da dolaylı etkisi ve katkısı var. Emlak sektörünün daha da ileriye gitmesi ve belli disiplin içerisinde olması için Hükümetimiz büyük gayret sarf etti. Emlak satışlarına bakıldığı zaman Hükümetin bu konudaki kararlılığının ne denli isabetli olduğunu görmek mümkün. Bu sebeple, yatırım ve istihdam artması ve daha başarılı refah, huzurlu, mutlu ve istikrarlı günlere devam etmek için ben bir işadamı olarak sonuna kadar devam, devam, devam diyorum" ifadesini kullandı.

"BİZİ KİMSE YIKAMAZ"

İnşaat sektörünün dev isimlerinden olan İZKA Yönetim Kurulu Başkanı Azat Yeşil, terör nereden gelirse gelsin, kim olursa olsun mücadelenin sürdürülmesine gerektiğine dikkat çekerek şunları söyledi: "Hiçbir güç Türkiye Cumhuriyeti ile baş edemez. Biz bir olduktan sonra, birlik olduktan sonra kimse diz çöktüremez. Gelecek güzel günlere devam edeceğiz."

"BANKALAR KREDİ KULLANDIRMALI"

Karşıyaka Yapı Müteahhitleri Derneği (KAMDER) Başkanı ve İzmir Ticaret Odası 67. İnşaat Komitesi Meclis Üyesi Niyazi Gültekin, "Düşen konut satışlarının teşviklerle beraber artacağına inanıyoruz. Bu teşviklerle sektörümüzü yeniden hareketlendiren başbakanımıza ve hükümetimize teşekkür ediyoruz" dedi. Bu olumlu sürece bankaların da destek vermesi gerektiğinin altını çizen Gültekin, "Ancak 2016 yılında olduğu gibi bankalar kredi taleplerinin büyük çoğunluğunu reddederse faiz indiriminin sektöre katkısı olmayacaktır. Biz hükümetimizin bu konuda hassas davranacağını ve bankalara gerekli talimatı vereceğini umuyoruz" diye konuştu.

Yatırım ve istihdam için #devam haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN