• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Daha güçlü ekonomi için yeni kadrolar geliyor

Daha güçlü ekonomi için yeni kadrolar geliyor

22.05.2018, 23:17

AK Parti'nin yeni dönem kadrolarının açıklanmasının ardından gözler 24 Haziran sonrası ekonomiyi omuzlayacak isimlere çevrildi.
Ekonomide teşkilat, karar alma, kurumsal yapılanma başta olmak üzere birçok konuda köklü değişime gidiliyor. Ekonomi yönetiminde, reformlar ve kurumsal yapılanmayı üstlenecek tecrübeli kadrolara özel sektörden, iş dünyasından gelecek genç isimler güç katacak. Görev ve yetkiler yeniden tanımlanacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yeni dönemde ekonomide de "daha güçlü bir sisteme" geçileceğini belirterek, "Sadece Cumhurbaşkanı değil yeni sistemin kuruluş kadrosu seçilecek" dedi. Bakanlar dışarıdan atanacağı için özel sektör, iş dünyası temsilcileri de yeni dönemde ekonomi yönetimine güç katacak.

ÜÇ BAŞLIKTA

Seçimlerin ardından kamu kurum ve kuruluşları, bakanlıklar, Meclis'in çalışma düzeninde de önemli değişiklikler olacak. Ekonomi yönetimi "koordinasyon, planlama ve icraat" olmak üzere üç başlık üzerinde yapılandırılacak.

HAZAL ATEŞ

Daha güçlü ekonomi için yeni kadrolar geliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN