• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

, 10 bin kişiyi işten çıkartacak

Deutsche Bank, 10 bin kişiyi işten çıkartacak

25.05.2018, 00:00

Üç yıldır zarar eden Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank en az on bin kişiyi işten çıkartmayı planlıyor. Banka bütün dünyadaki şubelerinde 97 bin personel çalıştırıyor. Deutsche Welle'nin haberine göre, son üç yılı zararla kapatan bankanın yeni yönetim kurulu başkanı Christian Sewing, çalışanların sayısının 97 binden 90 binin epey altına düşürüleceğini açıkladı. Sewing'in selefi John Cryan da 2015 yılında istihdamın 9 bin azaltılmasını öngören bir program başlatmıştı.

KARLILIK DÜŞTÜ

Hisse senedi ticaretinde elektronik çözümlere ve en önemli müşterilere odaklanmaya ağırlık verecek olan Deutsche Bank işletme finansmanı ile yatırım bankacılığını öne çıkaracak. Christian Sewing bu bölümlerde olduğu gibi bankanın diğer bölüm ve branşlarında giderlerin azaltılacağını ve değişim programının ilk aşamada Deutsche Bank'a 800 milyon euro ek maliyet getireceğini söyledi. Sewing yılın ilk çeyreğinde hedefledikleri sayılara ulaşamadıklarını ve bankanın ağırlıklı faaliyetlerini yeniden tanımlamak zorunda olduklarını söylemişti. Deutsche Bank'ın bu yılın ilk üç ayındaki kârı 120 milyon euroda kalmıştı. Banka 2016'nın aynı döneminde ise kâr hanesine 575 milyon euro yazmıştı. Deutsche Bank'ın işletme hasılatı ilk üç ayda yüzde 5 oranında gerileyerek 7 milyar euroya indi. Bankanın en fazla kâr sağladığı yatırım bankacılığında arzuladığı sonucu elde edemediği bildirildi.

Deutsche Bank, 10 bin kişiyi işten çıkartacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA