• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’dan taksicilere müjde

Başbakan’dan taksicilere müjde

29.05.2018, 22:33

Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatıyla yapılan yönetmelik değişikliğine göre, korsan taşımacılık yapan araç sahibi, yolcu taşımacılığı için aldığı belgeyi 2 yıl boyunca kullanamayacak.
Resmi Gazete'de yayınlananan düzenlemeye göre, korsan internet uygulamalarına taşıtını kullandıranların belgesi iptal edilecek.
2 yıl faaliyetleri yasaklanacak. Uber'e çalışan araçları kendi bünyesinde kayıtlı gösteren firmalara ceza kesilecek. İzmir Şoförler Odası Başkanı Celil Anık, "D2 belgesiyle taşımacılık yapanlar İzmir'de de vardı. Başta UBER olmak üzere bu işi yapanlar artık faaliyetlerine son verecek" dedi.

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu ise 'Bugün itibariyle UBER bitmiştir. Firmalar bugün verdikleri D2 belgesini geri almaya başladı.
Korsan taşımacılıkla ilgili yapılan değişiklik çok olumlu. UBER aracı yakalanırsa hangi firmaya ait ise o firmanın tüm araçlarının belgeleri de iptal edilecek" dedi.

İstanbul Atatürk Havalimanı Taksiciler Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Fahrettin Can ise bunun sadece UBER ile ilgili değil, tüm korsan taşımacılık yapanlarla ilgili olduğunu söyledi.

Başbakan’dan taksicilere müjde haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN