• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tarihi fırsatı kaçırmayın

Tarihi fırsatı kaçırmayın

05.06.2018, 23:04

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yapılandırma düzenlemesinin tarihi fırsatlar sunduğunu belirterek, MTV ve trafik para cezalarında peşin ödeme seçeneğinde faizin neredeyse sıfıra kadar düştüğünü söyledi. Başvuruların 31 Temmuz'a kadar yapılması gerektiğini anımsatan Ağbal, ödemelerin de Maliye'ye Eylül'de, SGK'ya da Ağustos'ta yapılacağını belirtti. Bakan Ağbal yapılandırma ile borçların dörtte biri seviyelerine düştüğünü belirterek, "MTV ve trafik para cezalarında peşin ödeme seçeneğinde faiz neredeyse sıfıra kadar düşüyor" dedi.

BANKA VE KREDİ KARTI İLE

Yapılandırmanın başladığı 18 Mayıs'tan bu yana vergi, prim, MTV, trafik cezası, öğrenim kredisi borcu olan yaklaşık 400 bin vatandaş başvuruda bulundu. Başvuru ve ödemeler vergi dairelerine yapılabileceği gibi internetten de gerçekleştirilebilecek. Ödemeler banka kartı ve kredi kartı ile yapılabilecek. Alacakların ilk taksit ödeme süresinde peşin ödenmesi halinde kanun hükümlerine göre hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90 indirim, kapsama alınan idari para cezalarının aslında da yüzde 25 indirim yapılacak. Borçların ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde Yİ-ÜFE tutarından yüzde 50, kapsama alınan idari para cezalarının aslında da 12.5 indirim uygulanacak.

HAZAL ATEŞ

Tarihi fırsatı kaçırmayın haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN