• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’dan rekor satış

Teknik Yapı’dan rekor satış

06.06.2018, 23:00

Hükümetin KDV ve harç indirimi ve kamu bankalarının konut kredi faiz oranlarını yüzde 0.98'e düşürmesinin ardından İNDER, GYODER ve KONUTDER öndenliğinde başlatılan 'Birlikten Güç Doğacak, Türkiye Kazanacak' kampanyası beklenenin üzerinde ilgi gördü. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı ve İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, kampanya başlarken 41 firmanın 3 milyar liralık hasılat yapacağı tahmininde bulunduğunu hatırlatarak, "Daha ilk haftadaki satışlara bakarak, bu rakamın kampanya sonunda ikiye katlanacağını söyleyebiliriz. İçinde bulunduğumuz dönemde çok isabetli bir uygulama yapıldı. Kampanya sektörde sinerji yarattı, moral yükseltti" dedi. Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Durbakayım, kampanyanın ilk 20 gününde Teknik Yapı olarak 353 konut sattıklarını açıkladı.Bu satışlardan toplam 174 milyon liralık bir ciro elde ettiklerini ifade eden Umut Durbakayım, en hızlı satışın Denizli ve Yücelpark projelerinde gerçekleştiğini söyledi. Teknik Yapı projeylerinde metrekare fiyat aralığının 3 bin 200 lira ile 40 bin lira arasında değiştiğini anlatan Umut Durbakayım, en yoğun ilginin metrekare fiyatı 3 bin - 6 bin lira arasında olan konutlara geldiğini kaydetti.

OTURMAK İÇİN ALINDI

Kampanyanın ilk haftasında oturum amaçlı alınan konutların oranının yüzde 95'in üzerinde olduğunu vurgulayan Umut Durbakayım, "Devlet tarafından ofis ve işyeri satışlarındaki KDV'nin yüzde 18'den yüzde 8'e düşmesiyle grafik bir miktar değişti ve şu sıralar bu oran yüzde 90 konut, yüzde 10 ofis ve işyeri şeklinde bir satış dağılımına dönüştü" diye konuştu. Umut Durbakayım, tercih edilen dairelerin yüzde 32'sinin 2+1, yüzde 31'inin 1+1, yüzde 30'unun 3+1 ve yüzde 7'sinin ise 4+1 ve daha büyük daireleri kapsadığını da sözlerine ekledi.

Teknik Yapı’dan rekor satış haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN