• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'tan bor müjdesi

Berat Albayrak'tan bor müjdesi

13.06.2018, 23:36 Güncelleme Tarihi: 14.06.2018,00:24

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, canlı olarak katıldığı bir televizyon programında önemli açıklamalar yaptı.

'BÜYÜK İHTİMAL TRAKYA'

Enerji konusunda çok önemli bir coğrafyada bulunduğumuzu ve çok önemli adımlar attığımızı söyleyen Bakan Albayrak, 'Borda önümüzdeki süreçte organize sanayi bölgelerinin dışında önemli merkezler inşa edeceğiz. Yerini belirledik ancak şu anda açıklamıyorum. Büyük merkezle beraber sanayi ile işbirliği yapılacak. Dünyadaki en gelişmiş örneği alacağız nükleerde de. İkisi de komşu olacak borla nükleer' dedi. 2023'de Akkuyu'nun ilk etabının devreye gireceğini ifade eden Albayrak, "2.'nin yeri büyük ihtimal Trakya Bölgesi olacak. Nedeni de bu bölgenin çok fazla kullanımı var enerjide. Ancak bu bölgede üretim fazla yok. Hem kaynağında üreteceğiz, hem arz talep dengesi nedeniyle. 2018 yılında detaylarını açıklayacağız" şeklinde konuştu

81 İLİMİZE DOĞALGAZ

Bakan Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Azerbaycan'dan aldığımız gaz en ucuz gaz. Bütün amacımız maliyeti en aşağı çekerek milletimize daha ucuz sunabilmek. 2018 itibarıyla 81 ilimize de doğalgazı ulaştıracağız."

TANAP projesiyle ilgili olarak, projenin çok büyük bir strateji ile yürütüldüğünü belirten Bakan Albayrak, "Dünya sahnesinde adını duyuran bir proje oldu" dedi.

Berat Albayrak'tan bor müjdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN