• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’yı 4 milyon doldurdu

Muğla’yı 4 milyon turist doldurdu

14.06.2018, 23:38 Güncelleme Tarihi: 15.06.2018,00:19

doldurdu -Londra seferleri başladı Bayramda 1 milyon yerli ve yabancı turistin akın ettiği Bodrum’da trafik kuyrukları oluşurken, ilçeye uçak şirketleri 300’e yakın ek sefer koydu. Otobüs firmaları da seferlerini 3 katına çıkardı

Ramazan bayramı öncesi dün Bodrum kırmızı alarma geçti.
Trafik uygulamaları 24 saate çıkarıldı. Arife günü Bodrum'a gelen tatilciler ilçe girişinde 8 kilometreye yaklaşan uzun kuyruklar oluşturdu. Araçlar 20 dakikalık mesafeyi 1 buçuk saatte ilerleyebildi. İlçede oteller de yüzde yüz doluluk oranına ulaştı. Aydın yönünden gelen araçlar ile Denizli yolundan gelen araçların birleşme noktasındaki Menteşe'den itibaren büyük yoğunluk yaşandı.

KIRMIZI ALARMA GEÇİLDİ

Bodrum'un ilk girişi olan Güvercinlik ve Torba trafik uygulama noktaları ise kırmızı alarma geçti. Arife günü Milas - Bodrum havaalanı da en yoğun yerlerden biri oldu.
Türk Hava Yolları Bodrum'a 39 ek sefer koyarken özel hava yolu şirketlerinin ise 250'ye yakın ek sefer ilave ettiği öğrenildi.
Otobüs şirketleri ise Bodrum'a gelen otobüs seferlerini 3 katına çıkardı.
Havalimanından uçakların biri inip biri kalkarken, uzun yol otobüsleri ise otogarda uzun kuyruklar oluşturdu. Bodrum'a yaklaşık 1 milyon yerli ve yabancı turisttin geldiği öğrenilirken Muğla geneline ise yaklaşık 4 milyon yerli ve yabancı tatilini geçireceği tahmin ediliyor.

PERAKENDECİYE ÇİFTE BAYRAM

Perakendede sektörü çifte bayram sevinci yaşadı.
Ramazan Bayramı'nın ve babalar gününün aynı zamana denk gelmesi markaları hareketlendirdi.
Reyonlarına yüzde 50'ye varan indirim afişlerini asan markalar, bu dönem sonunda satışlarda yüzde 20 artış bekliyor. Kategori Mağazacılar Derneği (KMD) Başkanı Yenal Gökyıldırım, babalar günü, okulların kapanması ve Ramazan Bayramı alışverişiyle perakendenin hareketli döneme girdiğini söyledi.

Muğla’yı 4 milyon turist doldurdu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN