• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Enerjide kadın yönetici atağı

Enerjide kadın yönetici atağı

17.06.2018, 23:20

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak'ın enerji sektöründe kadın istihdamını artırmak için başlattığı çalışmaya akaryakıt istasyonu sahipleri de kadın girişimcilere destek projesiyle katıldı. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) Genel Başkan Yardımcısı Aslı Çelik Yaman, Türkiye genelindeki yaklaşık 13 bin istasyonun sadece yüzde 26'sında kadın personel çalıştığını ve yalnızca 100 istasyonun kadınlar tarafından yönetildiğine dikkat çekerek, yapacakları çalışmayla bu rakamı artıracaklarını söyledi.

EN GÜÇLÜ KATKIYI SAĞLAYACAK

Yaman 'ın yönetiminde Türkiye'nin dört bir yanından arayan kadın girişimci ve yöneticilere ücretsiz danışmanlık hizmeti verilecek. Yaman, akaryakıt sektörünün alması gereken çok yol bulunduğunu söyledi. Aynı zamanda avukat olan Yaman 18 yıldır da petrol istasyonu işletmeciliği yapıyor.

Ene ji Bakanı Albayrak, geçtiğimiz aylarda Shell&Turcas ile İŞKUR arasında imzalanan 5 bin kadının, OPET'le yine İŞKUR arasında imzalanan 3 bin 500 kadının istihdamına yönelik protokol törenlerinde "Kadınlarımızın özellikle enerji teknolojilerinde ortaya koyacağı her başarı bölgenin enerji teknolojilerinde üretim üssü olma hedefimize de en güçlü katkıyı sağlayacak" demişti.

BARIŞ ŞİMŞEK

Enerjide kadın yönetici atağı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN