• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İş dünyasında morali

İş dünyasında seçim morali

25.06.2018, 01:00

İş dünyası temsilcileri, sonuçlarının moral verdiğini belirterek, “ yeni dönemde büyük hedeflere yürüyecek. Dünyada en büyük ekonomiler arasında yerini alacak” mesajı verdi

Türkiye dün sandık başına gitti ve kararını verdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti tek başına iktidar olmayı sürdürdü. İş dünyası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeniden göreve seçilmesinin önemine dikkat çekerek, "Türk iş dünyası artık dünyada büyük oyuncu olacak.
Türkiye büyük hedeflere yürüyecek.
Dünyada hak ettiği şekilde en büyük ekonomiler arasında yerini alacak" mesajı verdi. İş dünyası temsilcileri, seçim sonuçlarının ekonomi dünyası ve piyasalara moral verdiğini vurguladı ve yeni dönemde bunun piyasalara yansımalarının çok güçlü olacağını ifade etti.
MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü, seçim sonuçlarının belirsizlikleri ortadan kaldırdığını ve yeni bir dönemin başlangıcı anlamına geldiğini belirtti.
Ülkü "Memleketimiz son 16 yılda, gerek yurtdışında uluslararası politik değişimlerin olumsuz etkilerini gerekse yurt içinde kendi aleyhine tertiplenmiş provokasyonların aciz hedeflerini başarıyla bertaraf ederek doğru bildiği yolda ilerlemesini sürdürmüştür.
Sosyal tahriklerden algı oyunlarına, hukuki manipülasyonlardan milli birliğimize karşı suikast planlarına ve hatta darbe girişimine kadar, yoluna çıkarılan her engeli feraset ve sabırla atlatmış ve nice imtihanlardan güçlenerek çıkmıştır" dedi.

SÖZ SAHİBİ TÜRKİYE

Başkan Ümit Ülkü şunları söyledi:

"Geldiğimiz noktada, 16 yıllık siyasi istikrarın ekonomimize sağladığı % 5.9'luk ortalama büyüme oranı ve milli gelirimizin 8.6 katına çıkması bu durumun en önemli kanıtıdır. Öte yandan, hayata geçirilen mega projeler, teknolojik yatırımlar, savunma sanayiindeki dışa bağımlılığın azaltılmasına yönelik çalışmalar, alternatif enerji kaynaklarının artırılması, ulusal hedeflerin çok ötesinde, uluslararası ekonomik arenada söz sahibi bir Türkiye'nin varlığını işaret etmektedir. Seçim sonuçları bunun sağlamasıdır."

DOLARDA YENİ BEKLENTİ OLUŞTU

Uzun süredir güçlü seyreden dolar tarafında seçim belirsizliğinin sona ermesi ile yeni beklentiler ortaya çıkmaya başladı. Belirsizliğin sona ermesi, seçim atmosferinin bitmesi, yerel seçimler dışında önümüzdeki 5 yıl boyunca seçim olmayacak olmasının piyasalara olumlu yansıması bekleniyor.

MİLLETİMİZ YERLİ VE MİLLİ KAVRAMLARA SAHİP ÇIKTI

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur, güzel bir seçim atmosferi yaşandığını ve demokrasinin kazandığını belirterek, "Seçim sonuçları aziz milletimizin yerli ve milli kavramlarına sahip çıktığını gösterdi. Halkımız istikrar ve istikbali önceleyerek mevcut kazanımlara sahip çıkmıştır." ifadelerini kullandı. Cesur, "Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yeni bir sürece girmiştir. Yeni hükümet sistemi ile birlikte karar mekanizmaları daha çabuk işleyecek ve uygulamalar da daha hızlı gerçekleşecektir. Bu süreçte Türkiye'nin istikrarlı bir şekilde büyümeye devam edeceğine şüphemiz yoktur" diye konuştu.

İş dünyasında seçim morali haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN