• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Emekliye Temmuz zammı müjdesi

Emekliye Temmuz zammı müjdesi

29.06.2018, 10:07 Güncelleme Tarihi: 29.06.2018,23:30

Daha önce açıklanan veriler doğrultusunda ilk 5 aylık enflasyona bağlı olarak oranın yüzde 6.77 olarak belirlenmesine rağmen Haziran ayında gerçekleşecek oranları ile birlikte emekli maaşına yapılacak miktarının yüzde 7.27 oranlarına çıkması bekleniyor

Milyonlarca emekliye son dakika zam haberi geldi.
Türkiye'de 12. 3 milyon emeklinin gözü kulağı bu haberde. Emeklilerin bu yaz yüzleri fazlasıyla gülüyor. Ramazan bayramında aldıkları bin liralık ikramiyenin ardından şimdi de Temmuz zammını beklemeye koyuldu. Daha önce SSK ve Bağ- Kur emeklilerine yapılacak zam oranı yüzde 6.77 olarak tahmin edilmişti. Ancak uzmanların tahminine göre Haziran ayı enflasyon değerleri ile birlikte bu rakam yukarılara sıçrayarak 7.27'ye yükselecek. Öte yandan emekliler maaşlarla birlikte yüzde 4'lük ek ödeme payı da alacaklar.
Peki herkesin merak ettiği soruların başında 'En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?' Yeni emekli olanlar ikramiyeden ve zamdan faydalanabilecekler mi soruları geliyor.
Emekliye beklenen zam müjdesi geldi. Milyonlarca emeklinin merak içinde beklediği zam haberleri art arda gelmeye devam ediyor.

YÜZ GÜLDÜRÜYOR

Daha önce açıklanan veriler doğrultusunda ilk 5 aylık enflasyona bağlı olarak bu oranın yüzde 6.77 olarak belirlenmesine rağmen Haziran ayındaki enflasyon tutarı emeklilerin yüzünü güldürdü. Haziran ayında gerçekleşecek enflasyon oranları ile birlikte emekli maaşına yapılacak zam miktarı yüzde 7.27 oranlarına çıkması bekleniyor. Merkez Bankası'nın beklenti anketlerinde çıkan sonuçlar doğrultusunda yılın ilk yarısında TÜFE yüzde 7.27 olarak belirlendi.

EK ÖDEME

SSK ve Bağ- Kur emeklilerine Temmuz zammı yüzde 7.27, memur emeklilerine ise 6.77 olarak gerçekleşecek.
Kurban bayramında alacakları bin liralık bir diğer ikramiye ile emeklinin yaz ayında yüzü oldukça fazla gülecek. Temmuz ayında emekliye her ay verilen ek ödemeler de zam alacak. Maaşın yüzde 4'ü, 5'i durumunda olan ek ödemeler, Temmuz'da yeni maaş üzerinden hesaplanacağı için daha da yükselecek.

KARAR BEKLENİYOR

Ek ödemede ekstra artış da gündemde. Halen maaşı bin 18 liranın altında olan emeklilere aylığının yüzde 5'i, üstünde olanlara yüzde 4'ü oranında ek ödeme veriliyor.

Emekliye Temmuz zammı müjdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN