• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

şampiyonlarına ödül

İhracat şampiyonlarına ödül

03.07.2018, 23:01

Türkiye İhracatçılar Meclisi'nin 25'inci Olağan Genel Kurulu'nda 2017'nin ihracat şampiyonlarına ödülleri verildi. Türkiye geneli ihracatta ilk 10 firma ve sektörlerinde ilk 3'e giren firmalar ödüllendirilirken Egeli 19 firma 21 ödülün sahibi oldu. Türkiye Petrol Rafinerileri ilk 10 firma sıralamasında beşinci olurken, ödülü Koç Holding Başkan Vekili Ali Koç aldı. Koç, ilk 10 firmanın 4'ünün ödülünü alarak törenin yıldızı oldu. Türkiye Petrol Rafinerileri Kimya sektöründe de sektör birincisi ödülünü kazandı. Vestel Ticaret A.Ş. ilk 10 firma sıralamasında 7. oldu. Vestel, Elektrik Elektronik sektörünün birincisi olarak çifte ödül alan Egeli ikinci firma oldu. Çelik sektöründe HABAŞ Sınai ve Tıbbi Gazla İstihsal Endüstrisi sektör birincisi oldu. Su ürünleri ve hayvansal mamuller sektöründe de KLC Gıda Ürünleri sektörde birinciliğini yedinci yıla taşıdı. Firmanın ödülünü Kılıç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Kılıç, Başbakan Binali Yıldırım'dan aldı. Tütünde PHILSA PHILIP Morris Sabancı Sigara ve Tütüncülük Sanayi birinci olurken, Genel Müdür Enrique Jimenez'e ödülünü Başbakan Binali Yıldırım verdi.

İhracat şampiyonlarına ödül haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN