• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ye ihracatın yüzde 55’i Ege’den

ABD’ye ihracatın yüzde 55’i Ege’den

06.07.2018, 23:14

EİB organizasyonuyla ’deki gıda fuarına katılan Türk firmaları ürünlerini sokaklarında tanıttı. ABD’ye gıda ihracatının yüzde 55’ini Egeli firmalar yaptı

Türkiye'nin Amerika'ya 2017 yılında gerçekleştirdiği 868 milyon dolarlık gıda ürünleri ihracatının yüzde 55'ini Egeli ihracatçılar gerçekleştirdi.
Bu başarıda, Ege İhracatçı Birlikleri tarafından uzun yıllardır Türkiye Milli Katılım Organizasyonu gerçekleştirilen New York Summer Fancy Food Fuarı kilit role sahip. EİB Koordinatör Başkan Yardımcısı Birol Celep, hedeflerinin ABD'ye gıda ürünleri ihracatını 2 milyar dolara çıkarmak olduğunu dile getirdi.

NEW YORK'U CEZBETTİ

Bu yıl 30 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen New York Summer Fancy Food Fuarı'nda Türk gıda ihracatçıları, EİB organizasyonunda 39 firma ile yer aldı. Türk gıda ürünleri New York sokaklarında turladı. Türk lezzetlerinin kokusu, New York sokaklarını cezbetti. Fuara katılan Türk gıda ihracatçıları 'Potansiyelini Keşfet' logolu ikram aracıyla New York'ta gıda ürünlerinin tanıtımını yaptı.

BÜYÜK GURUR YAŞADIK

Türkiye markası standında yapılan pişirim etkinliği, Au Mas Turque şefi olan ve uzun süredir Amerika'da yaşayan Özlem Oğuzcan Cranston tarafından gerçekleştirildi. Celep, fuarda 1998'den beri Türkiye Milli Katılım Organizasyonu'nu gerçekleştirdiklerini, katılımcıların Türk gıda ürünlerini çeşitli etkinliklerle Amerikalı alıcılara ve dünyanın her yerinden katılımcılara tanıtma fırsatı bulduğunu dile getirerek, "ABD'ye 868 milyon dolarlık gıda ihracatının yüzde 55'ini Ege'li ihracatçılar üstlendiği için gururluyuz" dedi.

ABD’ye ihracatın yüzde 55’i Ege’den haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN