• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Egeli deri ihracatçıları atağına kalktı

Egeli deri ihracatçıları URGE atağına kalktı

09.07.2018, 00:00

Katma değerli ürün ihracatını artırmak için göreve gelir gelmez Arama Konferansları serisi başlatan Ege Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği, iki Uluslararası Rekabetçiliği Geliştirme (URGE) projesini hayata geçirecek.

ÜRETİM İYİLEŞMELİ

URGE projelerinden birinin ayakkabı ihracatçılarını bir araya getireceğini dile getiren Birlik Başkanı Erkan Zandar, ikinci projede ise deri konfeksiyon, tabakhaneler ve saraciye sektörlerinin güçlerini birleştireceğini kaydetti. EİB'de düzenledikleri 'Saraciye Sektörü Arama Konferansı'nda konuşan Zandar, "URGE projeleri bugüne kadar pazarlama ağırlıklı kurgulanmış. Biz ise deri fabrikalarında üretim süreçlerini iyileştirmeye, daha az maliyetle, daha kaliteli ürün üretmeye yoğunlaşacağız. Temmuz sonunda Almanya'dan teknik uzmanlar gelecek, oturup projeyi birlikte geliştireceğiz. Çin ve Hindistan'daki rakiplerimiz üretim sürecini iyileştirmek için bizden fazla yatırım yapıyor. Biz de yapmalıyız" dedi.

Egeli deri ihracatçıları URGE atağına kalktı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA