• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Geleceği yazan kadınlar ’yi uçuracak

Geleceği yazan kadınlar Türkiye’yi uçuracak

18.07.2018, 23:24

“Geleceği Yazan Kadınlar Projesi” ile mobil yazılım öğrenen kadınlar ve girişimcilikte ’ye ivme kazandıracak. Geleceği kodlayacak Türk kadını Türkiye’nin dünya ekonomisinin merkezinde yer almasına katkıda bulunacak

TOBB'un destekleriyle tüm ülkeye yayılması hedeflenen ve Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın sıklıkla örnek gösterdiği "Geleceği Yazan Kadınlar Projesi" ile mobil yazılım öğrenen kadınlar istihdam ve girişimcilikte Türkiye'ye ivme kazandıracak. Destek ve katkılarla Türk kadını teknolojiyi uçuracak, Türkiye'nin dünya ekonomisinin merkezinde yer almasına katkıda bulunacak. Dünya'nın merceğine aldığı proje, Eylül ayında Türkiye genelinde en az 20 ilde yeniden çağrıya çıkacak. Başvuru için en az üniversite öğrencisi olma şartı konulan projede, dereceye giren çalışmalar eleme yöntemiyle belirlenmeye devam edecek. Birinci ayağıyla büyük yankı uyandıran ve Türk kadınının zeka ve yeteneğini dünyaya gösteren projenin mimarı, İstanbul Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Hatice Kal, projenin Türkiye'nin gelecek vizyonu açısından büyük önem taşıdığını söyledi.

İMZA ATTILAR

Türk ekonomisinin 2023 hedefleriyle şahlanma serüveninde kadınların da erkekler kadar yer alması gerektiğine dikkat çekiliyor. Ekonominin ancak teknoloji odaklı ürünlerle daha iyi bir noktaya taşınmasının mümkün olabileceği, kadınların özeniyle kod yazma, teknoloji odaklı işler konusunda çok değerli ürünlerin ortaya çıkabileceği belirtiliyor. Projenin ilk ayağında 18 ilden bin 359 kadın programa devam etme ve yüz yüze eğitimlere katılmaya hak kazandı.

BETÜL USTA

Geleceği yazan kadınlar Türkiye’yi uçuracak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN