• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Başkan Erdoğan Afrika yolcusu

Başkan Erdoğan Afrika yolcusu

22.07.2018, 23:04

Dünya ekonomisinde yüzde 23 pay sahibi olan BRİCS ülkelerinin 10. Liderler Zirvesi'ne Türkiye de İslam İşbirliği Teşkilatı dönem başkanı sıfatıyla davet edildi. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Zirvesi'nin ardından katılacağı ikinci uluslararası zirve olacak toplantı, 25-27 Temmuz'da Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde yapılacak. Erdoğan zirvede Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin Devlet Başkanı Şi Cinping, Hindistan Devlet Başkanı Narendra Modi, Brezilya Devlet Başkanı Michel Temer ve Güney Afrika Devlet Başkanı Cyril Ramaphosa ile ikili görüşmeler yapacak. Erdoğan, zirvenin ardından Cumhurbaşkanı düzeyinde Zambiya'ya ilk resmi ziyareti gerçekleştirecek. Erdoğan, bu ziyaretlerde ikili ekonomik ilişkileri geliştirecek adımların yanı sıra FETÖ ile mücadele konusunu liderlerle görüşecek.

HASAN AY (ANKARA)

Başkan Erdoğan Afrika yolcusu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN