• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’ye

Ak Parti’ye yeni sistem

24.07.2018, 00:00

Yeni hükümet sistemiyle birlikte devletin yönetim şeması gibi AK Parti Genel Merkezi de yeniden şekilleniyor. AK Parti'de 18 Ağustos'ta gerçekleştirilecek kongreyle güçlü uyumu ortaya koyacak yapılanmaya gidilecek.

GENÇLERE YER VERİLECEK

AK Parti'nin kilit yönetim organı Merkez Yürütme Kurulu (MYK) yeni dönemde Meclis, hükümet ve partinin buluşma noktası olarak kilit rol üstlenecek. Parti yönetimine yeni yetki ve görevler verilirken yerel seçimler öncesi çalışmalar daha etkin ve verimli hale gelecek.
AK Parti'nin 18 Ağustos'ta yapılacak büyük kongre için çalışmaları sürüyor. Kongrede hem yeni sistemin oturmasını sağlayacak hem de yerel seçimlere hazırlık sürecini omuzlayacak güçlü bir kadro oluşturulacak. Hem MYK hem de Merkez Karar ve Yönetim Kurulu listesinde yeni sistemde aktif rol üstlenecek, tecrübeli isimlerin yanı sıra gençlere de yer verilecek.

HAZAL ATEŞ

Ak Parti’ye yeni sistem haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN