• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Teknolojik yatırıma ihale desteği

Teknolojik yatırıma ihale desteği

31.07.2018, 23:15

Yeni dönemde teşviklerle birlikte ihalelerde de kolaylık sağlanacak. Mal ve hizmet alımları, yapım işleri ihaleleri, savunma ve güvenlikle ilgili özel durumlarda Başkanlık tarafından pazarlık usulü ile yapılabilecek

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın "yatırımcıların önünü açmak için ne gerekiyorsa yapılmalı" çağrısıyla proje başlatacakların elini rahatlatmak, yatırımların cazibesini artırmak için tüm imkânlar sunulmaya başlandı. Yeni dönemde teşviklerle birlikte ihalelerde de kolaylık sağlanacak. Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle, ofisler ve başkanlıkların Türkiye'nin tanıtımı, yatırımlar, finans kaynaklarının artırılması veya dijital dönüşümü, teknolojik gelişimin sağlanması amacıyla yapacakları mal ve hizmet alımları da ihale sistemi dışına çıkarıldı. En yüksek teşviki alan teknolojik yatırımlarının da önü açılacak.

KANUNDA DEĞİŞİKLİK

Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kamu İhale Kanunu'nda önemli değişiklikler yapıldı. Yeni dönemde Cumhurbaşkanlığınca gerçekleştirilecek mal ve hizmet alımları, yapım işleri ihaleleri savunma ve güvenlikle ilgili özel durumların ortaya çıkması durumunda pazarlık usulü ile yapılabilecek.
Savunma, güvenlikle ilgili ve gizlilik içinde yürütülmesi gereken mal ve hizmet alımları niteliği verme yetkisi de Cumhurbaşkanına verildi.

HAZAL ATEŞ

Teknolojik yatırıma ihale desteği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN