• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

’da işçiler ’li belediyeyi etti

Aydın’da işçiler CHP’li belediyeyi protesto etti

02.08.2018, 00:00

Aydın'da DİSK'e üye oldukları için CHP'li Büyükşehir Belediyesi tarafından işten çıkarıldıklarını belirten işçiler, belediye binası önünde protesto gösterisi düzenleyerek oturma eylemi yaptı. Belediyeye bağlı sarı otobüs şoförleri belediye binası önünde toplanarak işten çıkarılmalarını kınadı. Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, işçilerin disiplinsizlik gerekçesiyle işten çıkarıldıklarını söylemişti. Ancak işçiler Türk-İş'e bağlı Belediye İş Sendikası'ndan ayrılarak DİSK'e bağlı Sosyal-İş Sendikası'na üye oldukları için işten çıkarıldıklarını iddia etti. "Sarı otobüs şoförleri işini geri istiyor, hak, hukuk, adalet" ve "Yaşasın sendikal mücadelemiz" yazılı pankart taşıyan işçiler protesto yürüyüşünün ardından belediye önündeki oturma eylemlerini sürdürdü.

Aydın’da işçiler CHP’li belediyeyi protesto etti haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.