• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İzmir’de ‘100 gün’ heyecanı

İzmir’de ‘100 gün’ heyecanı

05.08.2018, 00:11

Başkan Erdoğan tarafından açıklanan , İzmir iş dünyasında heyecan yarattı. İZTO Başkanı ve İzmir Şube Başkanı , dile getirdikleri konuların programda yer almasından mutluluk duyduklarını açıkladı

Ekonomi ile ilgili maddelerin öne çıktığı 100 Günlük İcraat Programı, İzmir iş dünyasınca olumlu karşılandı. İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener, yazılımdan teknolojik yatırımlara ve ihtisas organize sanayi bölgelerine kadar toplam 400 projenin ülke ekonomisini daha da büyüteceğini vurguladı.

"DOĞRU YOLDAYIZ"

Özgener, "İzmir iş dünyasının dile getirdiği konuları 400 proje içinde görmek bizi mutlu etti" dedi. İzmir'in sesinin Ankara'dan da duyulmasının kendilerini heyecanlandırdığını kaydeden Özgener, "Bunların başında Tarım İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin kurulması vardı. Sayın Erdoğan'ın açıkladığı projeler arasında Tarım OSB ve benzer ihtisas OSB'lerin kurulacak olması İzmirliler olarak ne kadar doğru bir yolda olduğumuzun göstergesi" dedi.

Düzenledikleri E-Ticaret Zirvesi'nde KOBİ'lerin de e-ticareti artırması gerektiğinin vurgulandığını hatırlatan Özgener, "400 proje içinde KOBİ'leri ihracata teşvik etmek ve e-ticarette 'Made in Turkey' markasını yaygınlaştıracak desteklerin olması bizi gururlandırdı" diye konuştu. İZTO'nun Çin ile ilişkilerini derinleştirdiğini de belirten Özgener, "Çin ile ilgili hedefler konusunda da İzmir'den katkı koymaya hazır olduklarını dile getirdi.

"HEDEFLERİMİZE ODAKLANACAĞIZ"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü de, ulaşımdan enerjiye, dış ticaretten şehirciliğe, tarımdan teknolojiye ilk 100 günlük hedefleri kapsayan eylem planının iş dünyasında memnuniyetle karşılandığını aktardı. Ülkü, "İş dünyası olarak ticari süreçlerde karşılaştığımız zorluklar noktasında ve işlerimizi daha ileri taşıyarak ülkemize yaptığımız katkıyı artırabilmek için zaman zaman ekonomi yönetimine birtakım öneriler sunuyoruz. Eylem planında bu önerilerimizin karşılık bulduğunu ve sorunların çözümü için gösterilen değerli çabayı görmek bizleri memnun etmenin yanı sıra çalışma azmimizi artırarak hedeflerimize daha büyük inançla odaklanmamızı sağlamaktadır. Yeni kabinenin belirlenen eylem planı çerçevesinde ülkemiz için verimli çalışmalar yürüteceğine inancımız tamdır" dedi.

İzmir’de ‘100 gün’ heyecanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN