• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

İcraat bereketi

İcraat bereketi

09.08.2018, 23:06

İZKA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Azat Yeşil, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 100 Günlük İcraat Programı'ndan memnun olduklarını belirtti. Yeşil, "100 Günlük Eylem Planı umutları ve güveni perçinleyecektir" dedi. Yeşil, ulaşımdan enerjiye, ekonomiden sanayiye, dış ticaretten şehirciliğe, dış politikadan savunmaya, eğitimden sağlığa, tarımdan teknolojiye olmak üzere ilk 100 günlük hedefi kapsayan eylem planını, iş dünyası temsilcileri olarak memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.

UYGULAMA HIZLI OLACAK

Yeşil, "Eylem planı, ekonomide yeni bir vizyonun habercisi olarak algılandı. Başkanımız Erdoğan'ın açıkladığı bu eylem planı bürokratik sıkıntılar sebebiyle, gerekli mesafe alınamayan projelere de doping oldu. Artık konuşmak değil iş yapma zamanı. Hızlı ve büyüyen Türkiye'ye ayak uydurmak için maraton başladı. İlk 100 günlük planın en büyük farkının profesyonel kabine ile uygulamadaki hızı olacağını düşünüyorum. Plan umutları ve güveni perçinleyecektir. Proje açıklandıktan sonra konut satışlarımız arttı. Eylül'de bu sektörün daha üst seviyelere çıkacağından şüphemiz yok" dedi.

HER ALANDA İLERLEME

100 günlük eylem planıyla, kendi geleceğimizi somut projelerle kuracağımızın görüldüğünü söyleyen Yeşil, "400 projenin ve karşılığı olan 46 milyar liranın, bütçeye ek yük getirmeden gerçekleştirilmesini önemli görüyorum. Bu, Türk ekonomisinde olumlu bir dalgalanma yaratır. Sayın Cumhurbaşkanımızın mesleki eğitimden sağlık hizmetlerine, İstanbul Finans Merkezi'nden savunma sanayisine kadar geniş bir yelpazede yaptığı vurgular, iş dünyası olarak uzun zamandır beklediğimiz projelerdi. Bunları küresel ve milli yatırımcıları buluşturacak bir gayretin yansıması olarak görüyorum" dedi. Yeşil, "Programda, Türk ekonomisinin mevcut problemlerini çözüme kavuşturarak ticaretimizi geliştirme noktasında ve ekonominin son çeyrekte yakaladığı güçlü büyüme performansının kalıcı hale getirilmesi anlamında önemli reformlara yer veriliyor.

MALİ DİSİPLİN İŞARETİ

Açıklanan eylem planında, mali disiplinin sürdürülebilir hale getirilmesi, yatırım potansiyelinin artırılması ve istihdam seviyelerinin daha da yukarı taşınması hedefleri için son derece isabetli çözümler yer alıyor. İnşaat söktöründe önemli projelere imza atan bir iş dünyası yetkilisi olarak, ticari süreçlerde karşılaştığımız zorlukları aşma ve işlerimizi daha ileri taşıyarak ülkemize yaptığımız katkıyı artırabilmek için bu plan, azmimizi artırmaktadır" dedi.

FATİH ŞENDİL

İcraat bereketi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN