• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Aksiyon planımız hazır'

'Aksiyon planımız hazır'

12.08.2018, 23:07 Güncelleme Tarihi: 13.08.2018,00:30

ABD-Türkiye arasında yaşanan gerilim ardından piyasalarda yaşanan dalgalanma dün gece de devam etti. ABD doları, Türk lirası karşısında 7.21 seviyesini gördü. Euro ise 8.16'ya ulaştı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, döviz kurunda yaşanan dalgalanmalar ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Albayrak, "Paramız bir ABD başkanı tarafından doğrudan hedef alındı. Kurdaki gelişmeler çok net bir saldırının göstergesi. Aksiyon planımız hazır."

GEREKLİ ÖNLEMLER ALINDI

Albayrak sözlerini şöyle sürdürdü

"Küresel finansal sistemin en büyük oyuncusunun başlattığı bu saldırı, tüm gelişmekte olan ülkelerde benzer durumu ortaya çıkarır. Çıkardı da zaten. Bugün yaşanan tabloda, ülkemizin parasının doğrudan bir ABD başkanı tarafından hedef alındığı böyle bir ortamda, Türk ekonomisine kırılganlık suçlaması yapmak art niyetliliktir." dedi. Bakan Albayrak "Bankalarımızla birlikte kurdaki bu dalgalandırmanın en fazla etkilendiği kesim olan reel sektör firmalarımızın KOBİ'ler dahil durumlarıyla ilgili aksiyon planımızı hazırladık. Bankalarımız ve BDDK ile beraber gerekli önlemleri hızlı bir şekilde alacağız. Piyasaları rahatlatmak amaçlı olarak kurumlarımız gerekli aksiyonları alacak ve bu konuda gerekli duyuruları piyasa ile paylaşacaklar" diye konuştu.

'Aksiyon planımız hazır' haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN