• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dolara karşı Başkan’ın yanında

Dolara karşı Türkiye Başkan’ın yanında

11.08.2018, 23:06

İzmirli avukat Yaşar, dolarını Türk lirasına çeviren vatandaşların davalarına bedava bakacağını söyledi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Dolar molar bizim yollarımızı kesmez. Yastığının altında doları, avrosu, altını olan varsa bunu gitsin Türk Lirası ile bankalarımızda bozdursun. Bu bir milli yerli mücadeledir. Bize karşı ekonomik savaş ilan edenlere benim milletimin cevabı olacaktır" sözlerine bir destek de İzmirli avukat Abdi Yaşar'dan geldi. "Başka Türkiye yok" diyen avukat Yaşar, şunları söyledi:

SAVAŞI KAZANACAĞIZ

"Ben vatan diyorum. Ülkem diyorum. Bin dolarını bozdurup Türk Lirası'na çeviren ve makbuzunu gösteren herkese bedava hukuki danışmanlık yapacağım. 5 bin dolar bozdurup makbuzunu getiren müvekkillerin davalarına yüzde 50 indirim ile 10 bin dolar bozdurup makbuzunu getiren müvekkillerin de davasına bedava bakacağım" dedi. Türkiye ile ABD arasında yaşanan papaz Andrew Craig Brunson krizi sonrası dolar ve euro fiyatlarının ateşi düşmezken, dövizdeki hareketlilikle ilgili Başkan Recep Tayyip Erdoğan'dan vatandaşlara, 'Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz' mesajı geldi. Vatandaşların yastık altındaki dövizlerini Türk Lirası'na çevirmelerini teşvik etmek için ilginç bir yönteme başvuran avukat Yaşar, "Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısının sonuna kadar arkasındayım" diye konuştu.

ANKARALILAR DERNEĞİ ÜYELERİ DÖVİZ BOZDURDU

Ankara'da Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine Ankaralılar Derneği (AHİD) üyeleri kuyumcuya gidip 65 bilezik, 105 çeyrek altın, 2 bin 500 dolar ve 3 bin euro bozdurdu. AHİD Başkanı Hilmi Yaman "Başkanımızın çağrısı üzerine altınımızı, dövizimizi yastık altında neyimiz varsa bozdurup, TL'ye çevirdik. Biz 'bayrağımızı dalgalandırsın, dik dursun' diye oyumuzu Sayın Cumhurbaşkanımıza verdik. Bu savaşın galibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olacaktır. Ey Trump sen kimsin de bizim ekonomimiz ile oynuyorsun" dedi.

METİN BURMALI

Dolara karşı Türkiye Başkan’ın yanında haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN