• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Tüm dertleri unuttular

Tüm dertleri unuttular

11.08.2018, 23:24

Erzurum'da seyyar satıcılık yaparak geçinen 7 çocuk babası Ziyaeddin Çoban, 2013 yılında kızı Merve'nin lösemi olduğunu öğrenince büyük bir üzüntü yaşadı. Şifa arayan Merve, tedaviye olumlu yanıt vermemesi ve doktorların "kemik iliği nakli şart" demesi üzerine babasıyla bir yıl önce İzmir'e geldi.

BİR EV KİRALADI

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi'nde tedavisine başlanan 9 yaşındaki Merve'ye Mart ayında ablası Elif Çoban'dan kemik iliği nakli yapıldı. Bir süre hastanede kalan küçük Merve, daha sonra taburcu edildi. Baba Çoban, doktorların 'hastaneye yakın olursanız iyi olur' önerisi üzerine Erzurum'a dönmekten vazgeçti ve kızıyla tıp fakültesi civarındaki Doğanlar Mahallesi'nde 2 odalı bir ev kiraladı. İnşaatlarda ve gündelik işlerde çalışarak geçimini sağlayan baba Çoban, Erzurum'da kalan diğer aile fertlerine de para gönderdi. Merve, geçen sürede sağlığına kavuştu. Baba Çoban, İzmir'de geçirdiği süre zarfında yaşadığı onca sıkıntıyı geride bıraktı. Babasının inşaat işçiliği, seyyar satıcılık veya hamallıktan kazandığı para ve LÖSEV desteğiyle yaşamını sürdüren Merve ise şimdi önce okuluna dönebilmeyi, sonra da kendisini iyileştiren doktorlar gibi başka hastalara şifa vermeyi hayal ediyor.

AİLEMİZE KAVUŞALIM

Ziyaeddin Çoban, tek dileğinin tüm ailenin bir araya gelmesi olduğunu dile getirdi. Merve'nin bilgisayar istediğini aktaran Çoban, "İnşallah kızımın isteğini yerine getireceğim. Şimdi biz buradayız ancak diğer 6 kızım ve eşim Erzurum'da. Onları da çok özlüyoruz. Hep beraber olursak çok daha sevineceğim" ifadelerini kullandı. Küçük Merve de en çok annesini göremediğine üzüldüğünü kaydetti. İlik naklinin ardından sağlığına kavuştuğunu vurgulayan Merve, "Şimdi kendimi çok iyi hissediyorum. Bu sene okula gideceğim, ileride doktor olup hastaları iyileştirmek istiyorum" şeklinde konuştu.

Tüm dertleri unuttular haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN