• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Karaborsa hainliği

Karaborsa hainliği

15.08.2018, 23:56

Türkiye'yi karıştırmak isteyen güçler yine harekete geçti.
Yeni Asır, uygulamaya çalışılan hain oyunlardan birini daha deşifre etti. 17-25 Aralık, 15 Temmuz darbe kalkışması, ardından ekonomik dolar darbesi ile sokakta ve vatandaşlar arasında kaos planı da tutmayınca hainler bu kez, karaborsa oluşturma oyunu için düğmeye bastı.

'ÇARŞI TEDİRGİN'

Döviz kurundaki spekülatif yükselişin ardından 1980 öncesi yaşanan karaborsa olaylarını canlandırmak için harekete geçen bazı tedarikçi firmaların yükselen kurları fırsata çevirmek için şu anda yoğun olarak tüketilen çocuk bezinden bulaşık detarjanına, traş bıçağından kişisel temizlik malzemelerine kadar piyasaya mal vermediği kaydedildi.

ABD kökenli büyük bir şirketin bu kaos planı içinde olduğunu belirten İzmir Gıda Çarşısı'nın toptancılarından İTO eski Meclis Üyesi Zübeyir Bozkurt, "Ürünler yüzde 60 pahalılanacak diyorlar ama ne fiyat veriyorlar, ne de mal veriyorlar. Bunların amacı kamuoyunda 'sokakta mal yok, olsa da 10 TL'ye alınan şampuan 16 TL olacak' algısı ile vatandaşı isyan ettirip yeni bir kaos planını devreye sokmak. Üzücü olan kendi firmalarımızın da bu ABD şirketinin yaptığı hain planı farketmeyip bu kaos planı içine girmeleri" dedi.

FATİH ŞENDİL

Karaborsa hainliği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN