• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Meyve sebze unundan yılda 1 milyonluk satış yapıyorlar

Meyve sebze unundan yılda 1 milyonluk satış yapıyorlar

22.08.2018, 23:08

Aydınlı girişimci çift, doğal meyve ve sebzeyi özel makinelerde kurutup un ve toz haline getirerek sofralara doğal lezzet katıyor. Aydın'ın üretiminde lider olduğu kestanenin katma değerini arttırmak amacıyla kendi markalarını yaratan Çağdaş Can- Cansu Öztürk çiftçi, kestane unu ile başlayıp ardından meyve ve sebzelerden ürettikleri 13 çeşit toz ve unların satışından yılda 1 milyon lira kazanıyor. Girişimcilik ruhlarıyla örnek olan Öztürk çifti, başarının sırrının markalaşmadan geçtiğini belirtiyor.

HEM HAYAT HEM İŞ ORTAĞI

Üniversite yıllarda tanışarak 9 yıl önce evlenen Çağdaş Can- Cansu Öztürk çiftçi, hayat arkadaşlığını iş ortaklığına da dönüştürdü. Kapanan fabrikayı yeniden faaliyete geçirten çift, "Nuteralka" markasıyla 5 yıl önce Türkiye'nin ilk kestane ununun ticaretine başladı. Girişimci çift, herkese örnek olurken, Çağdaş Can Öztürk, "İtalya'da doğal olarak glütensiz olarak üretilen kestane unu ile karşılaştık. Tesisimizde Aydın kestanesinden geçen yıl 30 ton kestane unu üretip sattık. 5 yılda önemli oranda ciro yaptık. Aydınlı bir firma olarak ilimizi ülkemizde temsil ediyoruz. Coğrafi işaretli kestane ile başladık ancak üretim çeşitliliğimizi artırdık. Şu an 13 kalem ürünümüz var. Her bir ürün çeşidinden yıllık üretim kapasitemiz 10 ton civarında. Üretimimizi artırıp Naturelka markasını Türkiye sınır kapılarından da geçireceğiz." dedi.

KAZIM YÖRÜKCE

Meyve sebze unundan yılda 1 milyonluk satış yapıyorlar haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN