• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Egeli balıkçılarda av sezonu heyecanı

Egeli balıkçılarda av sezonu heyecanı

23.08.2018, 23:15

Yeni av sezonunun başlayacağı 1 Eylül için gün sayan Egeli balıkçılar, tüm hazırlıklarını tamamlayarak heyecanla 'vira bismillah' demeyi bekliyorlar.
1 Eylül'de başlayacak avlanma sezonuna sayılı günler kala, onardıkları tekneleri ve ağlarının son kontrollerini yapan balıkçılar, demirli oldukları limanlardan yeniden mavi sulara açılacakları günü dört gözle bekliyor.

AĞLAR YENİLENDİ

İzmir Balıkçı İşadamları Derneği Başkanı Şahin Çakan sezon öncesinde, "Bu sene denizlerimizin durumu iyi gözüküyor. Karadeniz'de çok güzel palamut, Marmara'da hamsi, Ege'de ise sardalya ve kolyoz bol miktarda. İnşallah iyi bir sezon yaşayacağız" dedi. Balıkçılardan Reis Bahtiyar Kopuz ise, "Denize çıkmaya hazırız, inşallah Cenab-ı Hak hayırlı bir sezon verir, biz de halkımıza taze balık yediririz" diye temennide bulundu. 30 yıllık balıkçı Sedat Özbalık, 1 Eylül'ü heyecanla beklediklerini belirterek, "Ağlarımızı yeniledik, teknelerimizi boyadık, bakımlarını yaptık, çürüyen yerleri değiştirdik. İnsanların daha sağlıklı balık yemeleri için buz makinelerini ve jeneratörleri yeniledik. Umarız bereketli bir sezon olur" dedi.

Egeli balıkçılarda av sezonu heyecanı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN