• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Çeşme’ye 81 ilden yerli geliyor

Çeşme’ye 81 ilden yerli turist geliyor

25.08.2018, 23:14

Çeşme'nin son dönemde "İstanbulluların tatil beldesi haline geldiği" şeklindeki eleştirileri yanıtlayan Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkan Yardımcısı ve Boyalık Otel Genel Müdürü Orhan Belge, bu yıl ilçeye neredeyse Türkiye'nin 81 ilinden yerli turist geldiğini ve bu yıl yabancı turist sayısında önemli artış olduğunu söyledi.

BÜYÜK İLGİ GÖRDÜK

Bu yıl yabancı turistlerden gördükleri büyük ilginin nedeninin katıldıkları turizm fuarları olduğunu vurgulayan Belge, şunları söyledi: "24 Haziran seçimleri sonrasında özellikle Çeşme'de doluluk oranı yüzde 100'lere çıktı. Eylül ve Ekim rezarvasyonları da çok mennun edici. Adana'dan da Bursa'dan da Mersin'den de, Ankara'dan da çok sayıda konuklarımız geldi ve tesisler doldu. Boyalık Oteli ailesi olarak konuklarımızı evlerinde hissettirmek için çaba harcadık. Önümüzdeki yaz sezonu için de erken rezervasyonların alınmaya başlandığını öğrenmek bizleri memnun ediyor." Ağustos, Eylül ve Ekim ayında da aynı doluluk oranlarını yakaladıklarını belirten Belge, bu yıl Alman ve Çinli turistlerden büyük ilgi gördüklerini söyledi. Belge, son iki yıldır Çeşme'ye başta Ankara ve İstanbul olmak üzere Türkiye'nin her bölgesinden gelen yerli turistlerle birlikte yabancı turist sayısındaki artışın dikkat çekici olduğunu söyledi.

FATİH ŞENDİL

Çeşme’ye 81 ilden yerli turist geliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN