• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Avrupa’ya dev kuyruğu

Avrupa’ya dev ihracat kuyruğu

03.09.2018, 00:00

Türkiye ihracatta rekor üstüne rekor kırarken, başka ülkelere gitmek üzere yolan çıkan tırlar Kapıkule sınır kapısında yoğunluğa neden oldu. Tır kuyruğunun 14 kilometreye ulaştığı sınır kapısında 560 tır işlemlerinin yapılmasını bekliyor. Edirne Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri bölgede önlem alırken, Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü istatistiklerine göre, son 24 saatte bin 423 tırın çıkış işlemi yapıldı. Bu arada, Hamzabeyli Sınır Kapısı'nda da 5 kilometrelik tır kuyruğu oluştu. Tır şoförü Ercan Yeşilyurt, sıcakta kuyrukta beklemenin zor olduğunu belirterek, "Almanya'ya gidiyorum, yolculuk zor geçiyor. Ülkemizin malum içinde bulunduğu şartlar da var. Dayanmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

YOĞUNLUK SÜRECEK

Yeşilyurt, "24 saat kuyrukta bekliyoruz. Dövizin yükselmesiyle ihracat arttı. İthalat durdu. Gittiğimiz yerden gelemiyoruz, böyle bir sıkıntı var. Kuyruklar öncesinden sonrasına kadar hep böyleydi, böyle olmaya da devam edecek gibi görünüyor" diye konuştu.

Avrupa’ya dev ihracat kuyruğu haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN