• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Birliğe geç katılanın terhisi de geç olacak

Birliğe geç katılanın terhisi de geç olacak

03.09.2018, 00:00

Milli Savunma Bakanlığı, bedelli yunus.karakaya@yeniasir.com.tr askerlikten yararlanacak olanları, "Celp, sevk ve temel askerlik eğitimi sırasında karşılaşabilecekleri muhtemel durumlar" konusunda uyardı. 3 Kasım'da sona erecek bedelli askerlik başvurularında sayının 450 bine yaklaştığı öğrenildi.

E-DEVLETTEN DE YAPILIYOR

Düzenlemeye göre, bedelli askerlikten 1 Ocak 1994 tarihi de dahil, bu tarihten önce doğup 15 bin Türk lirası ödeyenler yararlanabilecek. Uygulamadan faydalanacaklar 21 gün temel askerlik eğitimi alacak. Yurt dışında yaşayanlar ile resmi olarak yurt dışında 3 yıldan daha fazla çalışanlar, 2 bin avro ödemeleri ve Bakanlıkça verilecek uzaktan eğitimi almaları halinde askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacak. Bedelli askerlikten faydalanmak isteyen hak sahipleri, başvurularını e-Devlet üzerinden, ayrıca askerlik şubeleri ile yurt dışında konsolosluklar aracılığıyla yapabilecek. Celp dönemi içerisinde birliğine geç katılanlar geç katılanlar geç terhis olacak.

Birliğe geç katılanın terhisi de geç olacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA