• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Şimdi moda arabayı kadife kaplatmak!

Şimdi moda arabayı kadife kaplatmak!

04.09.2018, 23:13

Avrupa'da artık egzotik bir arabayla dolaşmak eskisi gibi dikkat çekmiyor. Avrupalılar paha biçilmez BMW, Rols Royce, Maserati Ghibli benzeri marka otomobillerini kadifeyle kaplatıyor! Bu akım şimdilerde Türkiye'ye de sıçradı. 700-800 bin lira gibi bir fiyata araba alan lüks oto meraklıları, 20 ile 25 bin liraya araçlarını kadife kaplatıyorlar. Bakımı sadece bir süngerle kolayca yapılan ve 3 yıldan fazla garanti verilen kadife kaplamalı araçları yollarda görenler gözlerini ayıramıyor.

ÇABUK YAYILACAK GİBİ

Artık süper lüks ve spor arabaları hemen her kentte görmek mümkün. Avrupalılar araçlarıyla dikkat çekmek için yeni bir yol bulmuş. Bu da otomobillerini kadifeyle kaplatmak. Türkiye'ye de sıçrayan, lüks araçları kadifeyle kaplama modası yavaş yavaş yayılıyor. Bu modanın Ankara'da başladığını ve İzmir'de de birkaç aracın kadife kaplandığını belirten Ertekler Otomotiv firması sahiplerinden Kadir Ertek şunları söyledi: "Biraz lüks bir zevk ancak tutkunları artıyor. Özellikle dükkan kiralayıp otoparka dönüştürecek kadar oto sevdalısı olanların, 'kadife kaplatma' akımına çabuk ayak uyduracağını düşünüyorum. Aracın kadife kaplanmasına 3 ila 5 yıl garanti verildiği gibi, temizliği de bir süngerle yapılacak kadar basit" dedi.

FATİH ŞENDİL

Şimdi moda arabayı kadife kaplatmak! haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN