• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • BIST
  %0.89
  78.384,78
  EURO
  -%0.86
  4,4760
  USD
  %0.66
  3,8608
  GBP
  %0.66
  3,8608
  CHF
  %0.66
  3,8608
  JPY
  %0.66
  3,8608
 • 25°C

Turist sayısını iki katına çıkaracağız

Turist sayısını iki katına çıkaracağız

08.09.2018, 23:10

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, “İzmir’in kurtuluşunun teşvikler olduğunu düşünmüyorum. Doğru planlamalarla şehir çok iyi yerlere gelecek” dedi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, önümüzdeki 5 yıl içinde İzmir'e gelen turist sayısını iki katına çıkaracaklarını söyledi.
Ersoy, "İzmir'in kurtuluşunun teşvikler olduğunu düşünmüyorum. Turizm sektöründe önü açık şehirlerin başında İzmir geliyor. Doğru planlamalarla İzmir çok iyi yerlere gelecek" dedi. İzmir Ticaret Odası'nda (İZTO) gerçekleşen 'Turizm Sektörü İzmir Buluşması'na Bakan Mehmet Nuri Ersoy'un yanı sıra İzmir Valisi Erol Ayyıldız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener ve turizm sektörü temsilcileri katıldı.

PROJELER BİTECEK

Bakan Ersoy, "Kurtuluş teşvik değil, doğru planlarla şehri geliştirmektir. Barcelona'da turistler resmen kovuluyor ancak turistler hala oraya gitmeye devam ediyor. Gecelik 3 dolar teşvikle bir yere varamayız. Bizim algıyı düzeltmemiz lazım" ifadelerini kullandı. Tüm kıyı bölgelerdeki arıtma ve altyapı projelerini bakanlık bütçesinden destek verip 2 yıl içinde bitireceklerini vurgulayan Bakan Ersoy, İzmir'de 'kongre vadisi' oluşturulması gerektiğini, bu konuda yerel yönetime destek vereceklerini söyledi.

Turist sayısını iki katına çıkaracağız haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

BİZE ULAŞIN