• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Doğalgazda tek tip modeline geçiliyor

Doğalgazda tek tip modeline geçiliyor

13.09.2018, 00:15

Doğal gaz dağıtımında görevli şirketlerin verimli ve eş güdümlü çalışması için ülke genelinde doğalgaz arıza araçları ve çalışan kıyafetleri tek tip olacak. Olası bir doğalgaz patlaması yaşandığında olaya anında müdahale edecek olan 187 Doğal Gaz Acil ekipleri ise trafikte geçiş üstünlüğünden yararlanacak. Boru hattı ağının güvenliği ve dağıtım şirketlerinin eş güdümlü çalışabilmesi için EPDK tarafından hazırlanan düzenlemeye göre özellikle trafikteki doğalgaz arıza araçlarında Fransa modeli uygulanacak. Fransa'da bu tür araçlar koyu mavi renkli. Türkiye'deki araçlar da turkuvaz olarak tasarlandı.

BARIŞ ŞİMŞEK

Doğalgazda tek tip modeline geçiliyor haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN