• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

'Büyük indirim'e 'den tam destek

'Büyük indirim'e İzmir'den tam destek

11.10.2018, 00:17

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın açıkladığı "Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı" ile birlikte başlatılan büyük indirim seferberliğine her kesimden destek yağıyor. İzmir iş dünyası temsilcileri, programın başarıya ulaşması için kendi üzerlerine düşen görevleri yerine getireceklerini söyledi.

NE DEDİLER?

- Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü: Bizler, iş insanları olarak varlığımızı memleketimize borçluyuz. Şimdi kendi varlığımızdan fedakârlık etme vaktidir.

- İzmir Ticaret Odası Başkanı Mahmut Özgener: Enflasyon fiyatlarında frene basılması son derece önemli. Hem üretici hem tüketici fiyatlarındaki önlemlerin alınması ile dengeleme süreci içerisine girilecektir.

- İzmir Ticaret Borsası Başkanı Işınsu Kestelli: Ekonomi yönetiminin piyasa aktörleriyle birlikte başlattığı enflasyonla topyekun mücadele programı kapsamında maliyet azaltıcı adımlar atması son derece olumlu. Biz de üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeye hazırız.

- İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) Başkanı Zekeriya Mutlu: Programın başarısı için toplumu oluşturan her kesimin sorumluluk alması gerekli. Esnaf sanatkar teşkilatları bundan sonra da üzerine düşen fedakarlığı ve sorumluluğu yerine getirmeye devam edecektir.

- Ege Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Hayrettin Uçak: Sayın Bakan Albayrak tarafından açıklanan önlemlerin enflasyonla mücadele ve fiyat istikrarı konusunda ekonominin beklediği güçlü etkiyi yaratacağına inanıyorum.

- EGEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Susam: Enflasyonu tekrar tek haneli rakamlara çekmeden ne döviz kurlarını, ne cari açığı ne de fiyat istikrarını sağlayabiliriz. Bu anlamda hükümetin enflasyonla mücadele kararlılığını destekliyor, bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazır olduğumuzu da belirtiyoruz.

MERT ALPDÜNDAR

'Büyük indirim'e İzmir'den tam destek haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN