• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

E-ticarette dört kentten işbirliği

E-ticarette dört kentten işbirliği

12.10.2018, 23:07

İzmir Ticaret Borsası (İTB), borsalar arası işbirliğini güçlendirmek amacıyla Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin / Kızıltepe Ticaret Borsalarını ziyaret ederek, e- ticaret platformları üzerinde gıda ve tarım ürünleri ticaretinin geliştirilmesine yönelik işbirliği protokolü imzaladı. Gaziantep'teki "E-Commodity Bazaar elektronik pazara entegre edilme protokolünde konuşan İTB Başkanı Işınsu Kestelli, "Bizler bugün, Gaziantep ile İzmir'in ortak geleceğini konuşmak, ülkemizin 2023 hedeflerine el birliğiyle ulaşmasını sağlamak için tıpkı Kurtuluş Savaşı'nda olduğu gibi yine yan yanayız. Bundan da büyük bir gurur duyuyoruz. Emeğin azaldığı, verimin ve gelirin yükseldiği yeni bir devir başlıyor. İTB olarak bu dönüşümü doğru okumak ve ülkemiz için bir fırsata çevirmek adına büyük gayret sarf ediyoruz" diye konuştu.

İlk etapta Seracılık Organize Sanayi Bölgesi kurulması için harekete geçtiklerini ardından da besi hayvancılığı organize sanayi bölgesi kurmayı hedeflediklerini ifade eden Kestelli, "E-Commodity Bazaar elektronik pazaryeri platformumuz kapsamında şu ana kadar 247 firma ve ikisi yabancı, toplamda 17 kurum ile iş birliği protokolü imzaladık. Bu sayede önümüzde yepyeni ufukların açılacağından eminim" dedi.

İTB 'nin e-Commodity Bazaar Projesi'ne, Şanlıurfa ve Kızıltepe Ticaret Borsasıları da dahil oldu. Şanlıurfa Ticaret Borsası'ndaki imza törenine AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve AB Uyum Komisyonu Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Işınsu Kestelli, Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya, Kızıltepe Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Şahin, meclis başkanları ve üyeler katıldı.

FATİH ŞENDİL

E-ticarette dört kentten işbirliği haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN