• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Folkart'tan 'e 'vega' yatırım

, Projesini 850 milyon liralık yatırımla limanın karşısında kente kazandıracak. SOCAR’ın Aliağa’da yapımını tamamladığı STAR Rafineri de 19 Ekim’de törenle hizmete açılacak

Folkart'tan İzmir'e 'vega' yatırım

13.10.2018, 00:00

MERT ALPDÜNDAR

Türkiye, ekonomiye yönelik tüm algı operasyonlarına inat dev yatırımlara ev sahipliği yapmaya devam ediyor.
Yabancı sermaye Türkiye'ye duyduğu güveni yaptığı yatırımlarla ortaya koyuyor.
Folkart Yapı, Folkart Vega Projesini 850 milyon liralık yatırımla limanın karşısında İzmir'e kazandıracak.
SOCAR'ın Aliağa'da yapımını tamamladığı STAR Rafineri de 19 Ekim'de açılacak.
İzmir, örnek bir projeye daha ev sahipliği yapacak. Folkart Yapı tarafından hazırlanan ve adını Lir takım yıldızındaki en parlak yıldızdan alan Folkart Vega Projesi, toplamda 148 bin metrekare alanda yükselecek. İzmir'in en önemli noktalarından İzmir Limanı'nın tam karşısında yapılması planlanan proje, 4 bloktan oluşacak. Folkart Vega'da 843 konut ve 53 ticari dükkan yer alacak. Folkart Vega'da daire fiyatları 445 bin liradan, metrekara fiyatları 6 bin liradan başlayacak. Peşin ödeme yapan vatandaşlara yüzde 20 indirim uygulanacak.

DEĞERİNİ YÜKSELTİYOR

İzmir merkezli Folkart Yapı tarafından kente kazandırılacak 850 milyon lira değerindeki 'Folkart Vega' projesinin lansmanı çok sayıda iş adamı ve medya mensubunun katılımıyla İzmir Hilton Otel'de yapıldı. 1100 adetlik kapalı otapark ve bin metrekareye ulaşacak sosyal tesislerle kente yakışır bir projeye imza atan Folkart Yapı, İzmir'in değerini yükseltmeye devam ediyor.

TALEP % 20'YE ULAŞTI

Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak, lansmanda yaptığı konuşmada projenin yoğun ilgiyle karşılaştığını belirtti.
İzmir'in yanı sıra Türkiye'deki diğer kentler, Avrupa ve Körfez ülkelerinden gelen toplam satın alma talebinin yüzde 20'ye ulaştığının altını çizen Sancak, "Şehrin kalbinde, yenilikçi mimari anlayışıyla tasarlanan projemiz, tüm noktalarından denizi kucaklayacak şekilde konumlandırıldı" dedi. Bölgenin Yeni Alsancak olarak adlandırılabileceğini ifade eden Sancak, "Çok zengin, çok özel sosyal olanaklarıyla, hızla değerlenen bir bölgede yaşamak ve yatırım yapmak kaçırılamayacak bir fırsat" diye konuştu.

GELECEĞİN YILDIZI OLACAK

İzmir 'in zengin tarihi mirasıyla kendi dışında rakibinin olmadığını ifade eden Sancak, "İzmir olağanüstü potansiyele sahip bir şehir. Geleceğin parlayan yıldızı bizim şehrimiz olacak. Gebze- Orhangazi-İzmir Otoyolu İzmir için yeni ufuklar açacaktır. Otoyol tamamlanınca diğer şehirler ile yüksek seviyede ekonomik ilişkiler de sağlanacaktır" ifadelerini kullandı.

PROJE ÇOK HEYECAN VERİCİ

Sancak , 850 milyon liralık yatırıma başlamanın heyecanını taşıdıklarını belirtirken, "Ticareti asla para kazanmak olarak görmedik. Folkart'ın karının yüzde 20'sini hayır işlerine, kültür sanat ve sosyal sorumluluk projelerine harcıyoruz" diye konuştu.

Folkart'tan İzmir'e 'vega' yatırım haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA