• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Yeni emekliler SGK’ya yük olur

“Emeklilikte yaşa takılanların” başlattığı kampanya sürerken, AK Parti kaynakları 6 milyon kişinin girmesiyle sistemin yeniden çöküntüye uğrayacağını belirtiyor

Yeni emekliler SGK’ya yük olur

13.10.2018, 00:00

Kamuoyunda "emeklilikte yaşa takılanların" başlattığı kampanya sürüyor.
Muhalefet partilerinin de yaklaşan yerel seçimleri dikkate alarak oy için bu kampanyaya destek vermeleri ve bununla ilgili Meclis'e yasa teklifi sunmalarının ardından gözler AK Parti'ye çevrildi. AK Parti ise böyle bir düzenlemeye sıcak bakmıyor.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SGK Genel Müdürlüğü döneminde borç batağında olan kurum, AK Parti hükümetleri döneminde yapılan düzenlemelerle düzlüğe çıktı.
Kılıçdaroğlu döneminde kesintisiz çalıştıklarında kadınlar 34, erkekler 43 yaşında emekli olabiliyordu.
Gün sayısı ise '5 bin'di.

DAHA YÜKSEK OLURDU

AK Parti kaynakları, Türkiye'de 12 milyon emekli, emeklilikte yaşa takılanların ise 6 milyon civarında olduğuna dikkat çekti. Aynı kaynaklar 6 milyon kişinin girmesiyle birlikte sistemin yeniden çöküntüye uğrayacağını, emeklilerin maaşlarının iyileştirilmesi için yapılacak düzenlemelere engel olacağı görüşünü dile getiriyor.
AK Parti kaynakları, "12 milyon genç emekliye çalışanların maaşından ödeme yapılıyor. Emekli sayısı 12 milyon değil de 6 milyon olsaydı, bugün en düşük emekli maaşı 2 bin- 3 bin TL'nin altında olmazdı" ifadelerini kullandı.

EDA IŞIK

Yeni emekliler SGK’ya yük olur haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

 • SON DAKİKA