• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

12. ’de başladı

12. Travel Turkey İzmir’de başladı
Giriş Tarihi: 7.12.2018

Bu yıl 12'ncisi düzenlenecek '' Fuar ve Kongresi, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un katılımıyla kapılarını açtı.

38 ülke ve 48 ilden gelen bin 200'ü aşkın katılımcıya ev sahipliği yapan dev organizasyonda konuşan Turizm ve Kültür Bakanı Ersoy, "Patronların yüzde 95'i, otellerine geldiklerine genel müdürlerine doluluğu soruyor. En büyük hatayı burada yapıyoruz. Yarından itibaren genel müdüre soracağınız soru, otelin doluluğu değil; 'gecelik kişi başı gelirimiz ne oldu? olmalı. Bunu artırmazsak turizmdeki kaliteden taviz vermeye devam ederiz" dedi.

GELİR ÖNEMLİ

Tanıtımla ilgili önemli adımlar attıklarını belirten Bakan Ersoy, "Kendimizi başkasının küfesinde taşıtma alışkanlığından vazgeçmeliyiz. Herkes elini taşına koymalı. Nicelikten çok nitelikli turiste odaklanacağız. Önceliğiniz geliri artırmak olmalı. Eğer maliyet olarak turizm yaparsanız sonuç alamazsınız. Fiyat artırmak kolay iş değil. Önce vereceksiniz sonra alacaksınız. Karşılıksız fiyat artışına girmek mümkün değil. Benim Türkiye turizm açısından inancım sonsuz" diye belirtti.

Yıl sonuna kadar 40 milyon turistin ülkemizi ziyaret edeceğini söyleyen Bakan Ersoy, şöyle konuştu:

"Yurt dışından gelen Türkleri de katarsak 46 milyon üzeri turisti Türkiye'de ağırlamış olacağız. Sayı olarak Türkiye istenilen yerlere gelmiş durumda. Şimdi Türkiye olarak bir üst lige çıkma zamanı. Türkiye olarak buna hazırız. Ama maalesef hala küçük bir kesim devlet teşvikleri ile devlet katkısı ile devam edecek, 'Küçük olsun, benim olsun; Türkiye ne olursa olsun' düşüncesiyle hareket etmek istiyor. Bu devir Türkiye'de kapandı" dedi.

MAKEDONYA VE DİYARBAKIR RÜZGARI

'Travel Turkey İzmir' Fuarı'nda, bu yıl da önemli buluşmalar olacak. Türkiye ile sıcak ilişkileriyle dikkat çeken Balkanlar'ın önemli ülkelerinden Makedonya, 'partner ülke' olarak 'Travel Turkey İzmir Fuarı'nda yer alacak. Türk vatandaşlarının sıkça tercih ettiği yurt dışı duraklarından olan Makedonya, yapacağı etkinliklerle Türk turistlerin tercihi olmaya devam etmeyi hedefleyecek. İki ülke arasındaki sıcak dostluk ortamı, İzmir'de pekişecek. 'Travel Turkey İzmir Fuarı'nın bu yıl partner ili ise Diyarbakır olacak.

MERT ALPDÜNDAR

12. Travel Turkey İzmir’de başladı haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN