• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Özgener’den okul müjdesi

Özgener’den okul müjdesi
Giriş Tarihi: 7.12.2018

Başkanı Özgener, Güzelbahçe’de yabancı firmalarda çalışanların çocuklarını okutabilecekleri uluslararası akreditasyona sahip bir okul açacaklarını belirterek, “Yatırımların önündeki büyük sorunu çözeceğiz” dedi

İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD) tarafından Swiss Otel Büyük Efes'te düzenlenen toplantıya konuk konuşmacı olarak katılan İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener, başta uluslararası akreditasyona sahip okul olmak üzere girişimcilik ve inovasyon merkezi müjdesi verdi. Konuşmasının sonunda soruları yanıtlayan Özgener, samimiyeti ile İzmirli iş kadınlarının gönlünü de fethetti.
Dernek üyelerinin büyük ilgi gösterdiği toplantının açılış konuşmasını yapan İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Huriye Serter, Özgener'in 5 Aralık Kadın Hakları Günü olan, 1934 yılında Türk Kadınına seçme ve seçilme hakkının verildiği önemli bir günde toplantılarına konuk olmasından dolayı çok mutlu olduklarını söyledi.

ANKARA İLE YAKIN DİYALOG

Hayal Köprüsü konulu İZİ- KAD Geleneksel Fotoğraf Yarışması'nda birinci olan Serkan Çolak'a da ödülünü takdim eden Özgener, Ankara ile kurdukları yakın diyalog sayesinde Cumhurbaşkanlığı 100 Günlük Yatırım Programı'nda yer alan Tarım İhtisas OSB projelerinin hızlı bir şekilde sürdüğünü, Kemalpaşa'da kurulacak Lojistik Köy projesinde de önemli bir aşama kaydettiklerini dile getirdi.

SORUN ORTADAN KALKACAK

Özgener, "Göreve geldiğimiz ilk günden bu yana Odamızın kurduğu İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin kente daha çok katkı sağlaması için çalışıyoruz.
Vakıf üniversitemizde bundan sonra para kazanma hedefimiz olmayacak. Tüm kaynakları eğitime aktaracağız.
Yabancı yatırımcıların gelmesinin önündeki en büyük sorun, o şirketlerde çalışacak yabancı kişilerin çocuklarını okutacakları uluslararası akreditasyonu olan okullar. Biz kente daha çok yabancı yatırımcının gelmesi için bu konuda bir proje hazırladık. İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin Güzelbahçe'de yer alan arazisi üzerine 1200 öğrenciye hizmet verecek uluslararası akreditasyona sahip bir okul kuracağız. Bu okulun içinde ilköğretim, orta okul ve lise olacak.
Bu okulda yabancı firmalarda çalışanlar çocuklarını okutabilecekler.
Bu sayede kentimize bir okul kazandırırken, ayrıca yabancı yatırımcıların kente yatırım yapmasının önündeki en büyük sorunun çözümüne katkı sağlayacağız" dedi.

ÇOK KATKISI OLACAK

Özgener'in kendi derneklerinin de aralarında yer aldığı çok sayıda sivil toplum kurumuna her anlamda destek olduğuna işaret eden İZİKAD Başkanı Serter, "Derneğimize ilk kez İzmir Ticaret Odası başkanımız konuk oldu. Kendisine bunun için de çok teşekkür ediyoruz. Özgener'in çalışma anlayışı ve projeleri ile İzmir'e çok katkıları olacağına inanıyoruz. Biz de kendisine her konuda destek vermeye hazırız" diye konuştu.

İNOVASYON VE GİRİŞİMCİLİK MERKEZİ KURUYORUZ

mir Ekonomi Üniversitesi'nde de kurumsallaşma yönündeki çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü, Türkiye'de en çok okunmak istenen bir üniversite oluşturmak için gece gündüz çalıştıklarının altını çizen Özgener, "Oda'nın Pasaport'ta yer alan iki binasını da değerlendiriyoruz. Deniz tarafındaki eski İZTO binasını İnovasyon Merkezi'ne dönüştüreceğiz. İZKA'nın Güdümlü Projesi kapsamında bu projeyi hayata geçireceğiz. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın geçen haftaki İzmir ziyaretinde inovasyon merkezinin cazibesini artırmak için burada faaliyet gösterecek firmaların teknoloji geliştirme bölgelerindeki desteklerden yararlanması gerektiğini söyledim. Bakanımızdan bu konuda destek aldık" dedi.

ÖRNEKLERİ İNCELİYORUZ

Özgener şunları söyledi:

"Ayrıca eski ticaret sicil müdürlüğü binamızı da girişimcilik merkezi haline getireceğiz. Dünyada bu merkezleri inceliyoruz. İzmir'de de uluslararası alanda başarı sağlayacak girişimcilik örneklerinin bu merkezden çıkmasını sağlayacağız. Bunların dışında da birçok projemiz var. Onları da Başkanlık sürem boyunca elimden geldiğince ekibimle birlikte hayata geçirmeye çalışacağım."

Özgener’den okul müjdesi haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN