• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Kooperatifleşme şahlanacak

Kooperatifleşme şahlanacak
Giriş Tarihi: 14.1.2019

Tarım bakanlığı'nın, birlik veya kooperatifler çatısı altındaki örgütlü süt üreticilerine daha yüksek prim vermesi sektörde sevinç yarattı. Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut Eskiyörük, süt destekleme priminin, örgütlü üreticiye 15 kuruş, örgütsüz üreticiye 7 kuruş üzerinden açıklanmasının memnuniyet verici olduğunu belirterek, "Uygulama kooperatifçiliği geliştirecek. Tarım Bakanımız Bekir Pakdemirli'ye Türk tarımı adına teşekkür ederim" dedi.

TARİHİ BİR ADIM ATILDI
Bakanlığın kararıyla umutlandığını ifade eden Eskiyörük, "Uygulama kooperatifçiliği tetikleyecektir. Bu tür desteklerle ithalat değil ihracat yapan bir Türkiye yaratacağız. Çünkü Türkiye tarımla, tarım kooperatifleşmeyle kalkınır. Uygulamayı tarihi bir adım olarak görüyoruz" diye konuştu.

Nadir UYSAL

Kooperatifleşme şahlanacak haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN