• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Ucuzluk ve tazelik tezgahında

Ucuzluk ve tazelik tanzim tezgahında
Giriş Tarihi: 12.2.2019

Ankara ve İstanbul’da pek çok noktada faaliyete geçen satışları, vatandaşın yüzünü güldürdü. Taze sebzeye ucuz fiyatlarla ulaşan halk, uygulamanın sürekli hale gelmesini istedi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla sebze meyve fiyatlarındaki artışı önlemek amacıyla başlatılan tanzim satışları Ankara'da 15 noktada faaliyete geçti. Dün İstanbul'da da Gaziosmanpaşa, Bayrampaşa ve Üsküder başta olmak üzere pek çok noktada tanzim satış merkezi hizmete girdi. İstanbul'da 34 ilçede 50 noktada tanzim satış yapılacağı öğrenildi.

TEŞEKKÜR ETTİLER

Tanzim satış noktalarında uygulanan ürün fiyatlarından vatandaşlar da memnun kaldı.
Yoğun ilgi gören tanzim satış noktalarında soğan ve patates 2, salatalık 4, biber 6, patlıcan 4.5, domates ise 3 TL'den satıldı.
Üreticiden alınan fiyata yalnızca nakliye ücreti eklenerek yapan satışlardan memnun olan halk, Başkan Erdoğan ve diğer yetkililere teşekkür etti.
Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Keçiören'de kurulan tanzim satış çadırını ziyaret ederek, tanzim satışların ilk gününde vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Pakdemirli, havalar iyileştikçe fiyatların daha da düşeceğini söyledi. Pakdemirli, vatandaşların tanzim satışların ne kadar süreceğine yönelik sorusu üzerine, "İhtiyaç olduğu sürece devam edecek, gerekirse kalıcı yaparız" dedi.

"4 GÜNDE BAŞARDIK"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda harekete geçildiğini hatırlatan Pakdemirli, "4 gün içinde bu organizasyonu gerçekleştirdik.
Tarım Kredi Kooperatifleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ticaret ile Hazine ve Maliye bakanlıklarına ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu organizasyon üreticiye karşı yapılmadı.
Üreticide zaten 3 lira olan malı buralara getirdiğimiz zaman 8-9 liralara yiyorduk. Sistemde çok sayıda aracı var. Tedarik sistemindeki aracıları geçici olarak baypas ettik" diye konuştu.
Vatandaşlar da, "Marketten ve pazardan alışveriş yapıyorduk.
Fiyatlar gerçekten çok pahalıydı. Burada yarıdan da aşağıda olan mal var", "Fiyatlar çok iyi. Şimdi isterlerse indirmesin pazar ve markettekiler", "Çok iyi bir hizmet gelmiş. Çok memnunuz. Toptancılar stok yaptıkları için böyle oldu. Millete hizmet gerekiyor" şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

İNTERNETTEN DE SATIŞ BAŞLAYACAK

Vatandaşın meyve-sebze faturasını yüzde 50'den daha fazla düşüren tanzim satışlara ilgi beklenenin üstünde olurken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, bu ürünlere internet üzerinden ulaşılabilmesi için çalışmaların başladığı müjdesini verdi. Finike'deki 3 kilogram portakalın Keçiören'deki vatandaşın evine lojistikle ulaşabileceğini aktaran Pakdemirli, şunları kaydetti:

"Bir proje daha sundum arkadaşlara. Hafta sonu PTT Genel Müdürümüz ile de konuştuk. ePttAVM üzerinden bu ürünleri sunacağız. Kumluca'ya platform kuracaklar. Vatandaşın evine internetten siparişle meyve ve sebzesini ulaştırıyor olacağız. Türkiye çapında ePttAVM, vatandaşların evine bu süreçte ücretsiz ya da cüzi ücretlerle ürünleri hızlı, ucuz ve kaliteli şekilde taşıyacak."

Ucuzluk ve tazelik tanzim tezgahında haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN