• BUGÜNKÜ YENİ ASIR
 • İkindiye 23:55:00
 • BIST 78.384,78
  EURO 4,4760
  USD 3,8608
  GBP 3,8608
  CHF 3,8608
  JPY 3,8608

Dolar ne kadar? 13 Şubat fiyatı...

Dolar ne kadar? 13 Şubat dolar ve euro fiyatı...

15.02.2019, 10:01

Dolar bugün ne kadar? Euro bugün ne kadar? Dolar kurunda büyük oynaklık yaşanırken, hafta başında 5,25 TL'nin altına gerileyen dolar, dün 5,32 TL'den döndü. güne nasıl başladı? Dolar bugün ne kadar? İşte 13 Şubat güncel döviz kuru...

Dolar kuru yoğun veri ve gelişmelerin izlendiği gündemde iki yönlü sert dalgalanmaya devam ediyor. Haftaya 5.25 altında başlayan kur haftanın son gününde, kapanış öncesi 5.30 üzerini gördü. Çin ve ABD arasındaki ticaret görüşmelerindeki iyimser hava, dolar endeksindeki düşüşle haftaya iyi başlayan gelişen ülkeler para birimleri, görüntünün terse dönmesiyle güçlü dolar karşısındaki kazançlarını koruyamadı. Türkiye tarafında ise dün açıklanan sanayi üretimi, cari açık ve beklenti anketi fiyatlamada fark yaratmazken, öğlen saatlerinde piyasalar Merkez Bankası Başkanı Çetinkaya'nın sözlerinden etkilendi. Çetinkaya "Dönemsel şartlar dikkate alınarak, finansal istikrara katkı sağlayacak yönde likidite adımları atılabilir. Bu araçların ve atılan adımların doğrudan para politikası duruşuna dair bir sinyal içeriği bulunmuyor" dedikten sonra dolar/TL yukarı yönlü hareket yaşadı ve kur 5.32 TL'yi zorladı ancak akşam saatlerinde gevşeyerek 5.2775 ile kapandı. Peki, dolar ne kadar oldu? İşte dolar ve Euro kuru gelişmeleri...

DOLAR NE KADAR OLDU?
Dolar kuru 15 Şubat Cuma sabahına 0,22 oranında artış göstererek 5,2914 TL seviyesinden başladı. Yatırımcılar, dolardaki dalgalanmanın haftanın son gününde nasıl seyredeceğini merak ediyor. Piyasaların gündeminde bugün açıklanacak işssizlik raporu ve S&P raporu var. Öte yandan Suriye'deki gelişmeler, jeopolitik riskler ve ABD-Çin ticaret müzakereleri yakından izleniyor.

Yakından takip edilen bir diğer döviz kuru Euro 5,94 TL ile 5,98 TL arasındaki dalgalanmasını hafta boyunca sürdürdü. Haftanın son işlem gününe 0,07 oranında düşüşle başlayan Euro 5,97 TL'den işlem görüyor.

Dolar ne kadar? 13 Şubat dolar ve euro fiyatı... haberine yapılan yorumlar ( yorum)

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ ASIR veya yeniasir.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Turkuvaz olarak kişisel verilerinizi işliyor, aynı zamanda kanunlarda öngörülen teknik ve idari tedbirleri alarak bu verilerinizin korunması için elimizden gelen tüm çabayı gösteriyoruz. İşlenen kişisel verilerinize ilişkin aydınlatma metnine veri politikası sayfasını ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.
BİZE ULAŞIN